Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:50

Subiect vot: PL 373/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:193 114 25 23 9 8 4 8 2
- voturi pentru (DA):136 114 - - 9 8 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 25 23 - - 4 4 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Bulai Iulian USR NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Chichirău Cosette-Paula USR NU
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR NU
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Csép Éva-Andrea UDMR DA
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
45. Culeafă Mihai PNL NU
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Cupșa Ioan PNL NU
48. Dehelean Silviu USR NU
49. Dîrzu Ioan PSD DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
53. Drulă Cătălin USR NU
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
57. Florea Damian PSD DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
65. Georgescu Nicolae PSD DA
66. Gheorghe Tinel PNL NU
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Ghinea Cristian USR NU
69. Gilia Claudia PSD DA
70. Goga Octavian PSD DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
72. Halici Nicușor PSD DA
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Iftimie Neculai PSD DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Intotero Natalia-Elena PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR NU
83. Ionescu George PNL NU
84. Ioniță Antoneta PNL NU
85. Iordache Florin PSD DA
86. Itu Cornel PSD DA
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
88. Jivan Luminița-Maria PSD DA
89. Korodi Attila UDMR DA
90. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
91. Lazăr Sorin PSD DA
92. Lovin Dumitru ALDE DA
93. Lungu Tudorița PNL NU
94. Lupescu Dumitru USR NU
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
100. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
102. Mușoiu Ștefan PSD DA
103. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
105. Neață Eugen PSD DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL NU
107. Nicolae Andrei PSD DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nistor Laurențiu PSD DA
110. Niță Mihai ALDE DA
111. Niță Nicu PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Olar Corneliu PNL NU
114. Olteanu Daniel ALDE DA
115. Oteșanu Daniela PSD DA
116. Pambuccian Varujan Minoritati NU
117. Pană Adriana-Doina PSD DA
118. Paraschiv Rodica PSD DA
119. Pașcan Emil-Marius PMP NU
120. Păle Dănuț PSD DA
121. Petrea Gabriel PSD DA
122. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
123. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
124. Popa Florin PSD DA
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
126. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
127. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
128. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
129. Presură Alexandra PSD DA
130. Prună Cristina-Mădălina USR NU
131. Radu Anișoara PSD DA
132. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
133. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
134. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
135. Rădulescu Alexandru PSD DA
136. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
137. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
138. Răduț Violeta PSD DA
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
140. Roman Florin-Claudiu PNL NU
141. Roman Ioan Sorin PSD DA
142. Roșca Lucreția PSD DA
143. Rotaru Alexandru PSD DA
144. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
145. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
146. Sefer Cristian-George PSD DA
147. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Simion Lucian-Eduard PSD DA
150. Simionca Ionuț PMP NU
151. Simonis Alfred - Robert PSD DA
152. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Stan Viorel PSD DA
155. Stancu Florinel PSD DA
156. Stativă Irinel Ioan PSD DA
157. Suciu Matei PSD DA
158. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
159. Șarapatin Elvira PSD DA
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
161. Șimon Gheorghe PSD DA
162. Șotcan Theodora PSD DA
163. Șova Lucian PSD DA
164. Șovăială Constantin PNL NU
165. Ștefan Corneliu PSD DA
166. Ștefan Viorel PSD DA
167. Tabugan Ion ALDE DA
168. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
169. Teiș Alina PSD DA
170. Terea Ioan PSD DA
171. Tîlvăr Angel PSD DA
172. Todor Adrian PSD DA
173. Toma Ilie PSD DA
174. Tudor Beatrice PSD DA
175. Turcan Raluca PNL NU
176. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
177. Tușa Adriana Diana PSD DA
178. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
179. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
180. Varga Vasile PNL NU
181. Vasile Daniel Minoritati DA
182. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
183. Vasilică Radu Costin PSD DA
184. Velcea Nicolae PSD DA
185. Vișan George-Gabriel PSD DA
186. Vîrză Mihăiță PSD DA
187. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
188. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
189. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
190. Weber Mihai PSD DA
191. Zainea Cornel USR NU
192. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 iulie 2019, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro