Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:52

Subiect vot: PL 373/2018 - amr.33
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:196 112 27 24 9 9 5 8 2
- voturi pentru (DA):59 - 27 24 - - 4 3 1
- voturi împotrivă (NU):135 112 - - 9 9 - 4 1
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Borza Remus-Adrian - DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bran Ioana PSD NU
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Bulai Iulian USR DA
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Ciuhodaru Tudor PSD NU
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Cosma Andreea PSD NU
43. Cosma Lavinia-Corina USR DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR NU
45. Culeafă Mihai PNL DA
46. Cupă Ion ALDE NU
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dîrzu Ioan PSD NU
50. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Dunava Costel Neculai PSD NU
56. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
57. Florea Damian PSD NU
58. Florea Oana-Consuela PSD NU
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
61. Furtună Mirela PSD NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Camelia PSD NU
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
65. Gheorghe Tinel PNL DA
66. Gherman Dumitru PSD NU
67. Ghinea Cristian USR DA
68. Gilia Claudia PSD NU
69. Goga Octavian PSD NU
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
71. Halici Nicușor PSD NU
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
73. Hărătău Elena PSD NU
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
75. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
76. Iancu Iulian PSD NU
77. Iancu Marius-Ionel PSD NU
78. Ibram Iusein Minoritati NU
79. Iftimie Neculai PSD NU
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
81. Intotero Natalia-Elena PSD NU
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Ionescu George PNL DA
84. Ioniță Antoneta PNL DA
85. Iordache Florin PSD NU
86. Itu Cornel PSD NU
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
88. Jivan Luminița-Maria PSD NU
89. Korodi Attila UDMR NU
90. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
91. Lazăr Sorin PSD NU
92. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
93. Lovin Dumitru ALDE NU
94. Lungu Tudorița PNL DA
95. Lupescu Dumitru USR DA
96. Macovei Silviu Nicu PSD NU
97. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
98. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
101. Mînzatu Roxana PSD NU
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Mușoiu Ștefan PSD NU
105. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Neață Eugen PSD NU
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nicolicea Eugen PSD NU
110. Nistor Laurențiu PSD NU
111. Niță Mihai ALDE NU
112. Niță Nicu PSD NU
113. Nosa Iuliu PSD NU
114. Olar Corneliu PNL DA
115. Olteanu Daniel ALDE NU
116. Oprea Dumitru PNL DA
117. Oteșanu Daniela PSD NU
118. Pambuccian Varujan Minoritati DA
119. Pană Adriana-Doina PSD NU
120. Paraschiv Rodica PSD NU
121. Pașcan Emil-Marius PMP DA
122. Păle Dănuț PSD NU
123. Petrea Gabriel PSD NU
124. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
125. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
126. Pop Tudor Rareș USR DA
127. Popa Florin PSD NU
128. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
129. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
130. Popescu Pavel PNL DA
131. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
132. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
133. Presură Alexandra PSD NU
134. Prună Cristina-Mădălina USR DA
135. Radu Anișoara PSD NU
136. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
137. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
138. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
139. Rădulescu Alexandru PSD NU
140. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
141. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
142. Răduț Violeta PSD NU
143. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
144. Roman Florin-Claudiu PNL DA
145. Roman Ioan Sorin PSD NU
146. Roșca Lucreția PSD NU
147. Rotaru Alexandru PSD NU
148. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
149. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
150. Sefer Cristian-George PSD NU
151. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
152. Seres Dénes UDMR NU
153. Simion Lucian-Eduard PSD NU
154. Simionca Ionuț PMP DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD NU
156. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
158. Stan Viorel PSD NU
159. Stancu Florinel PSD NU
160. Stativă Irinel Ioan PSD NU
161. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
162. Șarapatin Elvira PSD NU
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
164. Șimon Gheorghe PSD NU
165. Șotcan Theodora PSD NU
166. Șova Lucian PSD NU
167. Ștefan Corneliu PSD NU
168. Ștefan Viorel PSD NU
169. Tabugan Ion ALDE NU
170. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
171. Teiș Alina PSD NU
172. Terea Ioan PSD NU
173. Tîlvăr Angel PSD NU
174. Todor Adrian PSD NU
175. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
176. Toma Ilie PSD NU
177. Tudor Beatrice PSD NU
178. Turcan Raluca PNL DA
179. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
180. Tușa Adriana Diana PSD NU
181. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
182. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
183. Varga Vasile PNL DA
184. Vasile Daniel Minoritati NU
185. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
186. Vasilică Radu Costin PSD NU
187. Velcea Nicolae PSD NU
188. Vișan George-Gabriel PSD NU
189. Vîrză Mihăiță PSD NU
190. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
191. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
192. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
193. Weber Mihai PSD NU
194. Zainea Cornel USR DA
195. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 15:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro