Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:53

Subiect vot: PL 373/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:198 115 29 23 9 9 3 8 2
- voturi pentru (DA):138 115 - - 9 9 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 29 23 - - 3 3 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Borza Remus-Adrian - NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Bulai Iulian USR NU
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Cosma Andreea PSD DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR NU
43. Csép Éva-Andrea UDMR DA
44. Culeafă Mihai PNL NU
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Cupșa Ioan PNL NU
47. Dehelean Silviu USR NU
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
52. Drulă Cătălin USR NU
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
56. Florea Damian PSD DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghe Tinel PNL NU
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Ghinea Cristian USR NU
68. Gilia Claudia PSD DA
69. Giugea Nicolae PNL NU
70. Goga Octavian PSD DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
72. Halici Nicușor PSD DA
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
74. Hărătău Elena PSD DA
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Iancu Marius-Ionel PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR NU
84. Ionescu George PNL NU
85. Ioniță Antoneta PNL NU
86. Iordache Florin PSD DA
87. Itu Cornel PSD DA
88. Jivan Luminița-Maria PSD DA
89. Korodi Attila UDMR DA
90. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
91. Lazăr Sorin PSD DA
92. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
93. Lovin Dumitru ALDE DA
94. Lungu Tudorița PNL NU
95. Lupescu Dumitru USR NU
96. Macovei Silviu Nicu PSD DA
97. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Mînzatu Roxana PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
104. Mușoiu Ștefan PSD DA
105. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
107. Neață Eugen PSD DA
108. Nicoară Romeo Florin PNL NU
109. Nicolae Andrei PSD DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nistor Laurențiu PSD DA
112. Niță Mihai ALDE DA
113. Niță Nicu PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Olar Corneliu PNL NU
116. Olteanu Daniel ALDE DA
117. Oprea Dumitru PNL NU
118. Oteșanu Daniela PSD DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati NU
120. Pană Adriana-Doina PSD DA
121. Paraschiv Rodica PSD DA
122. Pașcan Emil-Marius PMP NU
123. Păle Dănuț PSD DA
124. Petrea Gabriel PSD DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Pop Tudor Rareș USR NU
128. Popa Florin PSD DA
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
130. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
131. Popescu Pavel PNL NU
132. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
133. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prună Cristina-Mădălina USR NU
136. Radu Anișoara PSD DA
137. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
138. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
139. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
140. Rădulescu Alexandru PSD DA
141. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
142. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
143. Răduț Violeta PSD DA
144. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
145. Roman Florin-Claudiu PNL NU
146. Roman Ioan Sorin PSD DA
147. Roșca Lucreția PSD DA
148. Rotaru Alexandru PSD DA
149. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
150. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
151. Sefer Cristian-George PSD DA
152. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simionca Ionuț PMP NU
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Stan Viorel PSD DA
160. Stancu Florinel PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Suciu Matei PSD DA
163. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
164. Șarapatin Elvira PSD DA
165. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
166. Șimon Gheorghe PSD DA
167. Șotcan Theodora PSD DA
168. Șova Lucian PSD DA
169. Ștefan Corneliu PSD DA
170. Ștefan Ion PNL NU
171. Ștefan Viorel PSD DA
172. Tabugan Ion ALDE DA
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
174. Teiș Alina PSD DA
175. Terea Ioan PSD DA
176. Tîlvăr Angel PSD DA
177. Todor Adrian PSD DA
178. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tudor Beatrice PSD DA
181. Turcan Raluca PNL NU
182. Tușa Adriana Diana PSD DA
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
184. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
185. Varga Vasile PNL NU
186. Vasile Daniel Minoritati DA
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vasilică Radu Costin PSD DA
189. Velcea Nicolae PSD DA
190. Vișan George-Gabriel PSD DA
191. Vîrză Mihăiță PSD DA
192. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
193. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
195. Weber Mihai PSD DA
196. Zainea Cornel USR NU
197. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 iulie 2019, 23:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro