Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:55

Subiect vot: PL 373/2018 - amr.35
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:203 118 28 23 9 9 5 9 2
- voturi pentru (DA):58 1 28 23 - - 4 2 -
- voturi împotrivă (NU):144 117 - - 9 9 - 7 2
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP Abținere
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Borza Remus-Adrian - NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bran Ioana PSD NU
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Călin Ion PSD NU
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
33. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chichirău Cosette-Paula USR DA
36. Chiriac Viorel PSD NU
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciuhodaru Tudor PSD NU
41. Cîtea Vasile PSD NU
42. Cobuz Maricela PSD NU
43. Cocoș Vasile PSD NU
44. Cosma Andreea PSD NU
45. Cosma Lavinia-Corina USR DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR NU
47. Culeafă Mihai PNL DA
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dîrzu Ioan PSD NU
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Florea Damian PSD NU
59. Florea Oana-Consuela PSD NU
60. Floroiu Ionel PSD NU
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
62. Furic Iarco Minoritati NU
63. Furtună Mirela PSD NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD NU
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Tinel PNL DA
69. Gherman Dumitru PSD NU
70. Ghinea Cristian USR DA
71. Gilia Claudia PSD NU
72. Giugea Nicolae PNL DA
73. Goga Octavian PSD NU
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
75. Halici Nicușor PSD NU
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
77. Hărătău Elena PSD NU
78. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
80. Iancu Iulian PSD NU
81. Iancu Marius-Ionel PSD NU
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Iftimie Neculai PSD NU
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
85. Intotero Natalia-Elena PSD NU
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Ionescu George PNL DA
88. Ioniță Antoneta PNL DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Itu Cornel PSD NU
91. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
92. Jivan Luminița-Maria PSD NU
93. Korodi Attila UDMR NU
94. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
95. Lazăr Sorin PSD NU
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Lovin Dumitru ALDE NU
98. Lungu Tudorița PNL DA
99. Lupescu Dumitru USR DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD NU
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
102. Manole Petre-Florin PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
106. Mînzatu Roxana PSD NU
107. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
109. Mușoiu Ștefan PSD NU
110. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
112. Neață Eugen PSD NU
113. Nicoară Romeo Florin PNL DA
114. Nicolae Andrei PSD NU
115. Nicolicea Eugen PSD NU
116. Nistor Laurențiu PSD NU
117. Niță Mihai ALDE NU
118. Niță Nicu PSD NU
119. Nosa Iuliu PSD NU
120. Olar Corneliu PNL DA
121. Olteanu Daniel ALDE NU
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Oteșanu Daniela PSD NU
124. Pambuccian Varujan Minoritati NU
125. Pană Adriana-Doina PSD NU
126. Paraschiv Rodica PSD NU
127. Pașcan Emil-Marius PMP DA
128. Păle Dănuț PSD NU
129. Petrea Gabriel PSD NU
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
132. Pop Tudor Rareș USR DA
133. Popa Florin PSD NU
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
135. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
136. Popescu Pavel PNL DA
137. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
138. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
139. Presură Alexandra PSD NU
140. Prună Cristina-Mădălina USR DA
141. Radu Anișoara PSD NU
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
144. Rădulescu Alexandru PSD NU
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
147. Răduț Violeta PSD NU
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
149. Roman Florin-Claudiu PNL DA
150. Roman Ioan Sorin PSD NU
151. Roșca Lucreția PSD NU
152. Rotaru Alexandru PSD NU
153. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
154. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
155. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
156. Sefer Cristian-George PSD NU
157. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
158. Seres Dénes UDMR NU
159. Simion Lucian-Eduard PSD NU
160. Simionca Ionuț PMP DA
161. Simonis Alfred - Robert PSD NU
162. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
164. Stan Viorel PSD NU
165. Stancu Florinel PSD NU
166. Stativă Irinel Ioan PSD NU
167. Suciu Matei PSD NU
168. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
169. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
170. Șarapatin Elvira PSD NU
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
172. Șimon Gheorghe PSD NU
173. Șotcan Theodora PSD NU
174. Șova Lucian PSD NU
175. Ștefan Corneliu PSD NU
176. Ștefan Ion PNL DA
177. Ștefan Viorel PSD NU
178. Tabugan Ion ALDE NU
179. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
180. Teiș Alina PSD NU
181. Terea Ioan PSD NU
182. Tîlvăr Angel PSD NU
183. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
184. Toma Ilie PSD NU
185. Tudor Beatrice PSD NU
186. Turcan Raluca PNL DA
187. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
188. Tușa Adriana Diana PSD NU
189. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
190. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
191. Varga Vasile PNL DA
192. Vasile Daniel Minoritati NU
193. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
194. Vasilică Radu Costin PSD NU
195. Velcea Nicolae PSD NU
196. Vișan George-Gabriel PSD NU
197. Vîrză Mihăiță PSD NU
198. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
199. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
200. Weber Mihai PSD NU
201. Zainea Cornel USR DA
202. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 20:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro