Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:55

Subiect vot: PL 373/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:203 119 28 24 9 9 3 9 2
- voturi pentru (DA):146 118 - 1 9 9 - 7 2
- voturi împotrivă (NU):57 1 28 23 - - 3 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Borza Remus-Adrian - DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR NU
23. Bran Ioana PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calista Mara-Daniela PNL NU
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL NU
35. Chichirău Cosette-Paula USR NU
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cosma Lavinia-Corina USR NU
46. Cristache Cătălin PMP NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Culeafă Mihai PNL NU
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dan Nicușor Daniel USR NU
51. Dehelean Silviu USR NU
52. Dîrzu Ioan PSD DA
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
56. Drulă Cătălin USR NU
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
60. Florea Damian PSD DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Floroiu Ionel PSD DA
63. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
64. Furic Iarco Minoritati DA
65. Furtună Mirela PSD DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
67. Gavrilă Camelia PSD DA
68. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
69. Georgescu Nicolae PSD NU
70. Gheorghe Tinel PNL NU
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Ghinea Cristian USR NU
73. Gilia Claudia PSD DA
74. Giugea Nicolae PNL NU
75. Goga Octavian PSD DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Halici Nicușor PSD DA
78. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
79. Hărătău Elena PSD DA
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR NU
89. Ionescu George PNL NU
90. Ioniță Antoneta PNL NU
91. Iordache Florin PSD DA
92. Itu Cornel PSD DA
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD DA
95. Korodi Attila UDMR DA
96. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lungu Tudorița PNL NU
101. Lupescu Dumitru USR NU
102. Macovei Silviu Nicu PSD DA
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
104. Manole Petre-Florin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Mînzatu Roxana PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nicoară Romeo Florin PNL NU
116. Nicolae Andrei PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Mihai ALDE DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Olar Corneliu PNL NU
123. Olteanu Daniel ALDE DA
124. Oprea Dumitru PNL NU
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Pană Adriana-Doina PSD DA
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Păle Dănuț PSD DA
130. Petrea Gabriel PSD DA
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
132. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
133. Pop Tudor Rareș USR NU
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
136. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
137. Popescu Pavel PNL NU
138. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
139. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
140. Presură Alexandra PSD DA
141. Prună Cristina-Mădălina USR NU
142. Radu Anișoara PSD DA
143. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
144. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
147. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
150. Roman Florin-Claudiu PNL NU
151. Roman Ioan Sorin PSD DA
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Alexandru PSD DA
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
155. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
156. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
157. Sefer Cristian-George PSD DA
158. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Simion Lucian-Eduard PSD DA
161. Simonis Alfred - Robert PSD DA
162. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
164. Stan Viorel PSD DA
165. Stancu Florinel PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Suciu Matei PSD DA
168. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
169. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
170. Șarapatin Elvira PSD DA
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
172. Șimon Gheorghe PSD DA
173. Șotcan Theodora PSD DA
174. Șova Lucian PSD DA
175. Ștefan Corneliu PSD DA
176. Ștefan Viorel PSD DA
177. Tabugan Ion ALDE DA
178. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
179. Teiș Alina PSD DA
180. Terea Ioan PSD DA
181. Tîlvăr Angel PSD DA
182. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
183. Toma Ilie PSD DA
184. Tudor Beatrice PSD DA
185. Turcan Raluca PNL NU
186. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
187. Tușa Adriana Diana PSD DA
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
189. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
190. Varga Vasile PNL NU
191. Vasile Daniel Minoritati DA
192. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
193. Vasilică Radu Costin PSD DA
194. Velcea Nicolae PSD DA
195. Vișan George-Gabriel PSD DA
196. Vîrză Mihăiță PSD DA
197. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
198. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
199. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
200. Weber Mihai PSD DA
201. Zainea Cornel USR NU
202. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 0:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro