Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:57

Subiect vot: PL 373/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:193 118 28 22 6 8 2 7 2
- voturi pentru (DA):137 118 - - 6 8 - 3 2
- voturi împotrivă (NU):55 - 28 22 - - 1 4 -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP Abținere
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cosma Andreea PSD DA
43. Cosma Lavinia-Corina USR NU
44. Culeafă Mihai PNL NU
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Dan Nicușor Daniel USR NU
47. Dehelean Silviu USR NU
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL NU
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
56. Florea Damian PSD DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
64. Gheorghe Tinel PNL NU
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Giugea Nicolae PNL NU
68. Goga Octavian PSD DA
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
70. Halici Nicușor PSD DA
71. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
72. Hărătău Elena PSD DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Iancu Marius-Ionel PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Iftimie Neculai PSD DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
79. Intotero Natalia-Elena PSD DA
80. Ion Stelian-Cristian USR NU
81. Ionescu George PNL NU
82. Ioniță Antoneta PNL NU
83. Iordache Florin PSD DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
86. Jivan Luminița-Maria PSD DA
87. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Lovin Dumitru ALDE DA
90. Lungu Tudorița PNL NU
91. Lupescu Dumitru USR NU
92. Macovei Silviu Nicu PSD DA
93. Manole Petre-Florin PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
96. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
97. Mînzatu Roxana PSD DA
98. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
102. Neață Eugen PSD DA
103. Nicoară Romeo Florin PNL NU
104. Nicolae Andrei PSD DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Mihai ALDE DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Olar Corneliu PNL NU
111. Olteanu Daniel ALDE DA
112. Oprea Dumitru PNL NU
113. Oteșanu Daniela PSD DA
114. Pambuccian Varujan Minoritati NU
115. Pană Adriana-Doina PSD DA
116. Paraschiv Rodica PSD DA
117. Păle Dănuț PSD DA
118. Petrea Gabriel PSD DA
119. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
120. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
121. Pop Tudor Rareș USR NU
122. Popa Florin PSD DA
123. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
124. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
125. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
126. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Prună Cristina-Mădălina USR NU
129. Radu Anișoara PSD DA
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
131. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
132. Rădulescu Alexandru PSD DA
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
134. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
135. Răduț Violeta PSD DA
136. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
137. Roman Florin-Claudiu PNL NU
138. Roman Ioan Sorin PSD DA
139. Roșca Lucreția PSD DA
140. Rotaru Alexandru PSD DA
141. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
142. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
143. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
144. Sefer Cristian-George PSD DA
145. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
146. Seres Dénes UDMR DA
147. Simion Lucian-Eduard PSD DA
148. Simonis Alfred - Robert PSD DA
149. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
150. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
151. Stan Viorel PSD DA
152. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
153. Stancu Florinel PSD DA
154. Stativă Irinel Ioan PSD DA
155. Suciu Matei PSD DA
156. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
157. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
158. Șarapatin Elvira PSD DA
159. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
160. Șimon Gheorghe PSD DA
161. Șotcan Theodora PSD DA
162. Șova Lucian PSD DA
163. Șovăială Constantin PNL NU
164. Ștefan Corneliu PSD DA
165. Ștefan Ion PNL NU
166. Ștefan Viorel PSD DA
167. Tabugan Ion ALDE DA
168. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
169. Teiș Alina PSD DA
170. Terea Ioan PSD DA
171. Tîlvăr Angel PSD DA
172. Todor Adrian PSD DA
173. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
174. Toma Ilie PSD DA
175. Tudor Beatrice PSD DA
176. Turcan Raluca PNL NU
177. Tușa Adriana Diana PSD DA
178. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
179. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
180. Varga Vasile PNL NU
181. Vasile Daniel Minoritati DA
182. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
183. Vasilică Radu Costin PSD DA
184. Velcea Nicolae PSD DA
185. Vișan George-Gabriel PSD DA
186. Vîrză Mihăiță PSD DA
187. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
188. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
189. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
190. Weber Mihai PSD DA
191. Zainea Cornel USR NU
192. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 iulie 2019, 1:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro