Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:58

Subiect vot: PL 373/2018 - de la 40 la 121 amr.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:196 115 30 23 6 8 5 7 2
- voturi pentru (DA):59 - 30 23 - - 4 2 -
- voturi împotrivă (NU):134 115 - - 6 8 - 3 2
- abțineri:3 - - - - - 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP Abținere
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Borza Remus-Adrian - NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
32. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Chiriac Viorel PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Ciuhodaru Tudor PSD NU
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Cosma Andreea PSD NU
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR NU
45. Culeafă Mihai PNL DA
46. Cupă Ion ALDE NU
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dan Nicușor Daniel USR DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dîrzu Ioan PSD NU
51. Dobre Victor Paul PNL DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
54. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Florea Damian PSD NU
59. Florea Oana-Consuela PSD NU
60. Floroiu Ionel PSD NU
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
62. Furtună Mirela PSD NU
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilă Camelia PSD NU
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
66. Gheorghe Tinel PNL DA
67. Gherman Dumitru PSD NU
68. Gilia Claudia PSD NU
69. Giugea Nicolae PNL DA
70. Goga Octavian PSD NU
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
72. Halici Nicușor PSD NU
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
74. Hărătău Elena PSD NU
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
77. Iancu Iulian PSD NU
78. Iancu Marius-Ionel PSD NU
79. Ibram Iusein Minoritati NU
80. Iftimie Neculai PSD NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Intotero Natalia-Elena PSD NU
83. Ion Stelian-Cristian USR DA
84. Ionescu George PNL DA
85. Ioniță Antoneta PNL DA
86. Iordache Florin PSD NU
87. Itu Cornel PSD NU
88. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
89. Jivan Luminița-Maria PSD NU
90. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
91. Lazăr Sorin PSD NU
92. Lovin Dumitru ALDE NU
93. Lungu Tudorița PNL DA
94. Lupescu Dumitru USR DA
95. Macovei Silviu Nicu PSD NU
96. Manole Petre-Florin PSD NU
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
99. Mînzatu Roxana PSD NU
100. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
102. Mușoiu Ștefan PSD NU
103. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
105. Neață Eugen PSD NU
106. Nicoară Romeo Florin PNL DA
107. Nicolae Andrei PSD NU
108. Nicolicea Eugen PSD NU
109. Nistor Laurențiu PSD NU
110. Niță Mihai ALDE NU
111. Niță Nicu PSD NU
112. Nosa Iuliu PSD NU
113. Olar Corneliu PNL DA
114. Olteanu Daniel ALDE NU
115. Oprea Dumitru PNL DA
116. Oteșanu Daniela PSD NU
117. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
118. Pană Adriana-Doina PSD NU
119. Paraschiv Rodica PSD NU
120. Pașcan Emil-Marius PMP DA
121. Păle Dănuț PSD NU
122. Petrea Gabriel PSD NU
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
124. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
125. Pop Tudor Rareș USR DA
126. Popa Florin PSD NU
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
128. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
129. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
130. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
131. Presură Alexandra PSD NU
132. Prună Cristina-Mădălina USR DA
133. Radu Anișoara PSD NU
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
135. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
136. Rădulescu Alexandru PSD NU
137. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
138. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
139. Răduț Violeta PSD NU
140. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
141. Roman Florin-Claudiu PNL DA
142. Roman Ioan Sorin PSD NU
143. Roșca Lucreția PSD NU
144. Rotaru Alexandru PSD NU
145. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
146. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
147. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
148. Sefer Cristian-George PSD NU
149. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
150. Seres Dénes UDMR NU
151. Simion Lucian-Eduard PSD NU
152. Simionca Ionuț PMP DA
153. Simonis Alfred - Robert PSD NU
154. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
155. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
156. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
157. Stancu Florinel PSD NU
158. Stativă Irinel Ioan PSD NU
159. Suciu Matei PSD NU
160. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
161. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
162. Șarapatin Elvira PSD NU
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
164. Șotcan Theodora PSD NU
165. Șova Lucian PSD NU
166. Șovăială Constantin PNL DA
167. Ștefan Corneliu PSD NU
168. Ștefan Ion PNL DA
169. Ștefan Viorel PSD NU
170. Tabugan Ion ALDE NU
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
172. Teiș Alina PSD NU
173. Terea Ioan PSD NU
174. Tîlvăr Angel PSD NU
175. Todor Adrian PSD NU
176. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
177. Toma Ilie PSD NU
178. Tudor Beatrice PSD NU
179. Turcan Raluca PNL DA
180. Tușa Adriana Diana PSD NU
181. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
182. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
183. Varga Vasile PNL DA
184. Vasile Daniel Minoritati NU
185. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
186. Vasilică Radu Costin PSD NU
187. Velcea Nicolae PSD NU
188. Vișan George-Gabriel PSD NU
189. Vîrză Mihăiță PSD NU
190. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
191. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
192. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
193. Weber Mihai PSD NU
194. Zainea Cornel USR DA
195. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 4:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro