Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:58

Subiect vot: PL 373/2018 - forma comisie de la 82 la 274
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:197 113 29 25 8 8 6 6 2
- voturi pentru (DA):136 113 - - 8 8 1 4 2
- voturi împotrivă (NU):61 - 29 25 - - 5 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Chichirău Cosette-Paula USR NU
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Cosma Andreea PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cristache Cătălin PMP NU
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Culeafă Mihai PNL NU
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Cupșa Ioan PNL NU
46. Dan Nicușor Daniel USR NU
47. Dehelean Silviu USR NU
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL NU
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
53. Drulă Cătălin USR NU
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
57. Florea Damian PSD DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
65. Gheorghe Tinel PNL NU
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Ghinea Cristian USR NU
68. Gilia Claudia PSD DA
69. Giugea Nicolae PNL NU
70. Goga Octavian PSD DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
72. Halici Nicușor PSD DA
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
74. Hărătău Elena PSD DA
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Iancu Marius-Ionel PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR NU
84. Ionescu George PNL NU
85. Ioniță Antoneta PNL NU
86. Iordache Florin PSD DA
87. Itu Cornel PSD DA
88. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
89. Jivan Luminița-Maria PSD DA
90. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
91. Lazăr Sorin PSD DA
92. Lovin Dumitru ALDE DA
93. Lungu Tudorița PNL NU
94. Lupescu Dumitru USR NU
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
97. Manole Petre-Florin PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
103. Mușoiu Ștefan PSD DA
104. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
106. Neață Eugen PSD DA
107. Nicoară Romeo Florin PNL NU
108. Nicolae Andrei PSD DA
109. Nicolicea Eugen PSD DA
110. Nistor Laurențiu PSD DA
111. Niță Mihai ALDE DA
112. Niță Nicu PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Olar Corneliu PNL NU
115. Olteanu Daniel ALDE DA
116. Oprea Dumitru PNL NU
117. Oteșanu Daniela PSD DA
118. Pană Adriana-Doina PSD DA
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Pașcan Emil-Marius PMP NU
121. Păle Dănuț PSD DA
122. Petrea Gabriel PSD DA
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
124. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
125. Pop Tudor Rareș USR NU
126. Popa Florin PSD DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
129. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
130. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
131. Presură Alexandra PSD DA
132. Prună Cristina-Mădălina USR NU
133. Radu Anișoara PSD DA
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
135. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
136. Rădulescu Alexandru PSD DA
137. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
138. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
139. Răduț Violeta PSD DA
140. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
141. Roman Florin-Claudiu PNL NU
142. Roman Ioan Sorin PSD DA
143. Roșca Lucreția PSD DA
144. Rotaru Alexandru PSD DA
145. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
146. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
147. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
148. Sefer Cristian-George PSD DA
149. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simionca Ionuț PMP NU
153. Simonis Alfred - Robert PSD DA
154. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
155. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
156. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
157. Stancu Florinel PSD DA
158. Stativă Irinel Ioan PSD DA
159. Suciu Matei PSD DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
162. Șarapatin Elvira PSD DA
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
164. Șotcan Theodora PSD DA
165. Șova Lucian PSD DA
166. Șovăială Constantin PNL NU
167. Ștefan Corneliu PSD DA
168. Ștefan Ion PNL NU
169. Ștefan Viorel PSD DA
170. Tabugan Ion ALDE DA
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
172. Teiș Alina PSD DA
173. Terea Ioan PSD DA
174. Tîlvăr Angel PSD DA
175. Todor Adrian PSD DA
176. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
177. Toma Ilie PSD DA
178. Tudor Beatrice PSD DA
179. Turcan Raluca PNL NU
180. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
181. Tușa Adriana Diana PSD DA
182. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
183. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
184. Varga Vasile PNL NU
185. Vasile Daniel Minoritati DA
186. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
187. Vasilică Radu Costin PSD DA
188. Velcea Nicolae PSD DA
189. Vișan George-Gabriel PSD DA
190. Vîrză Mihăiță PSD DA
191. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
192. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
193. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
194. Weber Mihai PSD DA
195. Zainea Cornel USR NU
196. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 13:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro