Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:19

Subiect vot: PL 406/2018 - timp dezbarere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:187 105 28 25 8 8 2 9 2
- voturi pentru (DA):122 105 - - 1 8 1 6 1
- voturi împotrivă (NU):65 - 28 25 7 - 1 3 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Bende Sándor UDMR NU
10. Benedek Zacharie UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Cosma Lavinia-Corina USR NU
38. Csép Éva-Andrea UDMR NU
39. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
40. Culeafă Mihai PNL NU
41. Cupă Ion ALDE DA
42. Cupșa Ioan PNL NU
43. Dan Nicușor Daniel USR NU
44. Dehelean Silviu USR NU
45. Dobre Victor Paul PNL NU
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
49. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
50. Drulă Cătălin USR NU
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
54. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
55. Florea Oana-Consuela PSD DA
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Furic Iarco Minoritati DA
58. Furtună Mirela PSD DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
62. Gheorghe Tinel PNL NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghinea Cristian USR NU
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
69. Hărătău Elena PSD DA
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Iancu Marius-Ionel PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Iftimie Neculai PSD DA
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
77. Intotero Natalia-Elena PSD DA
78. Ion Stelian-Cristian USR NU
79. Ioniță Antoneta PNL NU
80. Iordache Florin PSD DA
81. Itu Cornel PSD DA
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
83. Jivan Luminița-Maria PSD DA
84. Korodi Attila UDMR NU
85. Lazăr Sorin PSD DA
86. Lovin Dumitru ALDE DA
87. Lungu Tudorița PNL NU
88. Lupașcu Costel PSD DA
89. Lupescu Dumitru USR NU
90. Macovei Silviu Nicu PSD DA
91. Manole Petre-Florin PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
94. Mînzatu Roxana PSD DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
97. Mușoiu Ștefan PSD DA
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL NU
101. Nicolae Andrei PSD DA
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Niță Nicu PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Olar Corneliu PNL NU
107. Olteanu Daniel ALDE DA
108. Oprea Dumitru PNL NU
109. Oteșanu Daniela PSD DA
110. Pambuccian Varujan Minoritati NU
111. Pană Adriana-Doina PSD DA
112. Paraschiv Rodica PSD DA
113. Pașcan Emil-Marius PMP NU
114. Petrea Gabriel PSD DA
115. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
116. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
117. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
118. Pop Tudor Rareș USR NU
119. Popa Florin PSD DA
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
121. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
122. Popescu Pavel PNL NU
123. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
124. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
125. Presură Alexandra PSD DA
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
127. Prună Cristina-Mădălina USR NU
128. Radu Anișoara PSD DA
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
130. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
131. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
132. Rădulescu Alexandru PSD DA
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
134. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
135. Răduț Violeta PSD DA
136. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Roșca Lucreția PSD DA
139. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
140. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
141. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
142. Sefer Cristian-George PSD DA
143. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Simonis Alfred - Robert PSD DA
146. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Stan Viorel PSD DA
149. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
150. Stancu Florinel PSD DA
151. Stativă Irinel Ioan PSD DA
152. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
153. Suciu Matei PSD DA
154. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
155. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
156. Șarapatin Elvira PSD DA
157. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
158. Șotcan Theodora PSD DA
159. Șova Lucian PSD DA
160. Șovăială Constantin PNL NU
161. Ștefan Corneliu PSD DA
162. Ștefan Viorel PSD DA
163. Tabugan Ion ALDE DA
164. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
165. Teiș Alina PSD DA
166. Tîlvăr Angel PSD DA
167. Todor Adrian PSD DA
168. Toma Ilie PSD DA
169. Trăilă Cristina PNL NU
170. Tripa Florin-Dan PSD DA
171. Tudor Beatrice PSD DA
172. Turcan Raluca PNL NU
173. Tușa Adriana Diana PSD DA
174. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
175. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
176. Vasile Daniel Minoritati DA
177. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
178. Vasilică Radu Costin PSD DA
179. Velcea Nicolae PSD DA
180. Vișan George-Gabriel PSD DA
181. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
182. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
183. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
184. Weber Mihai PSD DA
185. Zainea Cornel USR NU
186. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
187. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 2:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro