Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:21

Subiect vot: PL 406/2018 - amr.8
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:190 110 27 25 8 8 2 8 2
- voturi pentru (DA):62 2 27 25 - - 2 5 1
- voturi împotrivă (NU):128 108 - - 8 8 - 3 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bran Ioana PSD NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
34. Ciuhodaru Tudor PSD NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Cobuz Maricela PSD NU
37. Cocoș Vasile PSD NU
38. Cosma Andreea PSD NU
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
42. Culeafă Mihai PNL DA
43. Cupă Ion ALDE NU
44. Dan Nicușor Daniel USR DA
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
50. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
53. Dunava Costel Neculai PSD NU
54. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
55. Florea Oana-Consuela PSD NU
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Furic Iarco Minoritati DA
58. Furtună Mirela PSD NU
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gavrilă Camelia PSD NU
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
62. Gheorghe Tinel PNL DA
63. Gherman Dumitru PSD NU
64. Ghinea Cristian USR DA
65. Gilia Claudia PSD NU
66. Goga Octavian PSD NU
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
68. Halici Nicușor PSD NU
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
70. Hărătău Elena PSD NU
71. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
72. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
73. Iancu Iulian PSD NU
74. Iancu Marius-Ionel PSD NU
75. Ibram Iusein Minoritati NU
76. Iftimie Neculai PSD NU
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
78. Ion Stelian-Cristian USR DA
79. Ioniță Antoneta PNL DA
80. Iordache Florin PSD NU
81. Itu Cornel PSD NU
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Jivan Luminița-Maria PSD NU
84. Korodi Attila UDMR NU
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Lovin Dumitru ALDE NU
87. Lungu Tudorița PNL DA
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Lupescu Dumitru USR DA
90. Macovei Silviu Nicu PSD NU
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
94. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
95. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
97. Mușoiu Ștefan PSD NU
98. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
100. Neață Eugen PSD NU
101. Nicoară Romeo Florin PNL DA
102. Nicolae Andrei PSD NU
103. Nicolicea Eugen PSD NU
104. Nistor Laurențiu PSD NU
105. Niță Mihai ALDE NU
106. Niță Nicu PSD NU
107. Nosa Iuliu PSD NU
108. Olar Corneliu PNL DA
109. Olteanu Daniel ALDE NU
110. Oprea Dumitru PNL DA
111. Oteșanu Daniela PSD NU
112. Pambuccian Varujan Minoritati DA
113. Paraschiv Rodica PSD NU
114. Pașcan Emil-Marius PMP DA
115. Păle Dănuț PSD NU
116. Petrea Gabriel PSD NU
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
118. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
119. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
120. Pop Tudor Rareș USR DA
121. Popa Florin PSD NU
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
123. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
124. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
125. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
126. Presură Alexandra PSD NU
127. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
128. Prună Cristina-Mădălina USR DA
129. Radu Anișoara PSD NU
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
131. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
132. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
133. Rădulescu Alexandru PSD DA
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
136. Răduț Violeta PSD NU
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
138. Roman Florin-Claudiu PNL DA
139. Roman Ioan Sorin PSD NU
140. Roșca Lucreția PSD NU
141. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
142. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
143. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
144. Sefer Cristian-George PSD DA
145. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
146. Seres Dénes UDMR NU
147. Simion Lucian-Eduard PSD NU
148. Simonis Alfred - Robert PSD NU
149. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
150. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
151. Stan Viorel PSD NU
152. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
153. Stancu Florinel PSD NU
154. Stativă Irinel Ioan PSD NU
155. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
156. Suciu Matei PSD NU
157. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
158. Șarapatin Elvira PSD NU
159. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
160. Șotcan Theodora PSD NU
161. Șova Lucian PSD NU
162. Șovăială Constantin PNL DA
163. Ștefan Corneliu PSD NU
164. Ștefan Viorel PSD NU
165. Tabugan Ion ALDE NU
166. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
167. Teiș Alina PSD NU
168. Terea Ioan PSD NU
169. Tîlvăr Angel PSD NU
170. Todor Adrian PSD NU
171. Toma Ilie PSD NU
172. Trăilă Cristina PNL DA
173. Tripa Florin-Dan PSD NU
174. Tudor Beatrice PSD NU
175. Turcan Raluca PNL DA
176. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
177. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
178. Vasile Daniel Minoritati NU
179. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
180. Vasilică Radu Costin PSD NU
181. Velcea Nicolae PSD NU
182. Vișan George-Gabriel PSD NU
183. Vîrză Mihăiță PSD NU
184. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
187. Weber Mihai PSD NU
188. Zainea Cornel USR DA
189. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 18:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro