Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:27

Subiect vot: PL 406/2018 - amr.13
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:198 115 29 25 7 8 2 9 3
- voturi pentru (DA):61 - 29 25 - - 1 5 1
- voturi împotrivă (NU):130 115 - - 1 8 - 4 2
- abțineri:7 - - - 6 - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
8. Bălănescu Alexandru PSD NU
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR Abținere
12. Benedek Zacharie UDMR Abținere
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Borza Remus-Adrian - NU
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bran Ioana PSD NU
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Budăi Marius-Constantin PSD NU
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Călin Ion PSD NU
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
33. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chichirău Cosette-Paula USR DA
36. Chiriac Viorel PSD NU
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciuhodaru Tudor PSD NU
41. Cîtea Vasile PSD NU
42. Cobuz Maricela PSD NU
43. Cocoș Vasile PSD NU
44. Cosma Andreea PSD NU
45. Cosma Lavinia-Corina USR DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
47. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
49. Culeafă Mihai PNL DA
50. Cupă Ion ALDE NU
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Dan Nicușor Daniel USR DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
61. Dunava Costel Neculai PSD NU
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Florea Oana-Consuela PSD NU
64. Floroiu Ionel PSD NU
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Furtună Mirela PSD NU
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD NU
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Gherman Dumitru PSD NU
72. Ghinea Cristian USR DA
73. Gilia Claudia PSD NU
74. Goga Octavian PSD NU
75. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
76. Halici Nicușor PSD NU
77. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
78. Hărătău Elena PSD NU
79. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
81. Iancu Iulian PSD NU
82. Iancu Marius-Ionel PSD NU
83. Ibram Iusein Minoritati NU
84. Iftimie Neculai PSD NU
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Ion Stelian-Cristian USR DA
88. Ioniță Antoneta PNL DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Itu Cornel PSD NU
91. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
92. Jivan Luminița-Maria PSD NU
93. Korodi Attila UDMR Abținere
94. Lazăr Sorin PSD NU
95. Lovin Dumitru ALDE NU
96. Lungu Tudorița PNL DA
97. Lupașcu Costel PSD NU
98. Lupescu Dumitru USR DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD NU
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
101. Manole Petre-Florin PSD NU
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
104. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
105. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
106. Mușoiu Ștefan PSD NU
107. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neață Eugen PSD NU
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Nicolicea Eugen PSD NU
112. Nistor Laurențiu PSD NU
113. Niță Mihai ALDE NU
114. Niță Nicu PSD NU
115. Nosa Iuliu PSD NU
116. Olar Corneliu PNL DA
117. Olteanu Daniel ALDE NU
118. Oprea Dumitru PNL DA
119. Oteșanu Daniela PSD NU
120. Pambuccian Varujan Minoritati DA
121. Pană Adriana-Doina PSD NU
122. Paraschiv Rodica PSD NU
123. Pașcan Emil-Marius PMP DA
124. Păle Dănuț PSD NU
125. Petrea Gabriel PSD NU
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
127. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
128. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
129. Pop Tudor Rareș USR DA
130. Popa Florin PSD NU
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
132. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
133. Popescu Pavel PNL DA
134. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
135. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
136. Presură Alexandra PSD NU
137. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
138. Prună Cristina-Mădălina USR DA
139. Radu Anișoara PSD NU
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
141. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
142. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
143. Rădulescu Alexandru PSD NU
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
145. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
146. Răduț Violeta PSD NU
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
148. Roman Florin-Claudiu PNL DA
149. Roman Ioan Sorin PSD NU
150. Roșca Lucreția PSD NU
151. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
152. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
154. Sefer Cristian-George PSD NU
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Simion Lucian-Eduard PSD NU
157. Simonis Alfred - Robert PSD NU
158. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
160. Stan Viorel PSD NU
161. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
162. Stancu Florinel PSD NU
163. Stativă Irinel Ioan PSD NU
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
165. Suciu Matei PSD NU
166. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
167. Șarapatin Elvira PSD NU
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
169. Șotcan Theodora PSD NU
170. Șova Lucian PSD NU
171. Șovăială Constantin PNL DA
172. Ștefan Corneliu PSD NU
173. Ștefan Viorel PSD NU
174. Tabugan Ion ALDE NU
175. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
176. Teiș Alina PSD NU
177. Tîlvăr Angel PSD NU
178. Todor Adrian PSD NU
179. Toma Ilie PSD NU
180. Trăilă Cristina PNL DA
181. Tripa Florin-Dan PSD NU
182. Tudor Beatrice PSD NU
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
184. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
185. Varga Vasile PNL DA
186. Vasile Daniel Minoritati NU
187. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
188. Vasilică Radu Costin PSD NU
189. Velcea Nicolae PSD NU
190. Vișan George-Gabriel PSD NU
191. Vîrză Mihăiță PSD NU
192. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
195. Weber Mihai PSD NU
196. Zainea Cornel USR DA
197. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 14:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro