Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:27

Subiect vot: PL 406/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:193 114 29 24 4 8 2 9 3
- voturi pentru (DA):133 114 - - 4 8 - 5 2
- voturi împotrivă (NU):59 - 29 24 - - 1 4 1
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Borza Remus-Adrian - DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calista Mara-Daniela PNL NU
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Chichirău Cosette-Paula USR NU
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Cosma Andreea PSD DA
44. Cosma Lavinia-Corina USR NU
45. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Culeafă Mihai PNL NU
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Dan Nicușor Daniel USR NU
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dobre Victor Paul PNL NU
52. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
55. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
56. Drulă Cătălin USR NU
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Gheorghe Tinel PNL NU
68. Gherman Dumitru PSD DA
69. Gilia Claudia PSD DA
70. Goga Octavian PSD DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
72. Halici Nicușor PSD DA
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
74. Hărătău Elena PSD DA
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Iancu Marius-Ionel PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR NU
84. Ioniță Antoneta PNL NU
85. Iordache Florin PSD DA
86. Itu Cornel PSD DA
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
88. Jivan Luminița-Maria PSD DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Lovin Dumitru ALDE DA
91. Lungu Tudorița PNL NU
92. Lupașcu Costel PSD DA
93. Lupescu Dumitru USR NU
94. Macovei Silviu Nicu PSD DA
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
97. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
98. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
102. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
103. Neață Eugen PSD DA
104. Nicoară Romeo Florin PNL NU
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Mihai ALDE DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Olar Corneliu PNL NU
111. Olteanu Daniel ALDE DA
112. Oprea Dumitru PNL NU
113. Oteșanu Daniela PSD DA
114. Pambuccian Varujan Minoritati NU
115. Pană Adriana-Doina PSD DA
116. Paraschiv Rodica PSD DA
117. Pașcan Emil-Marius PMP NU
118. Păle Dănuț PSD DA
119. Petrea Gabriel PSD DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
122. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
123. Pop Tudor Rareș USR NU
124. Popa Florin PSD DA
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
126. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
127. Popescu Pavel PNL NU
128. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
129. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
130. Presură Alexandra PSD DA
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
132. Prună Cristina-Mădălina USR NU
133. Radu Anișoara PSD DA
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
135. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
136. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
137. Rădulescu Alexandru PSD DA
138. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
139. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
140. Răduț Violeta PSD DA
141. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
142. Roman Florin-Claudiu PNL NU
143. Roman Ioan Sorin PSD DA
144. Roșca Lucreția PSD DA
145. Rotaru Alexandru PSD DA
146. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
147. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
148. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
149. Sefer Cristian-George PSD DA
150. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
154. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
155. Stan Viorel PSD DA
156. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
157. Stancu Florinel PSD DA
158. Stativă Irinel Ioan PSD DA
159. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
160. Suciu Matei PSD DA
161. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
162. Șarapatin Elvira PSD DA
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
164. Șotcan Theodora PSD DA
165. Șova Lucian PSD DA
166. Șovăială Constantin PNL NU
167. Ștefan Corneliu PSD DA
168. Ștefan Ion PNL NU
169. Ștefan Viorel PSD DA
170. Tabugan Ion ALDE DA
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
172. Teiș Alina PSD DA
173. Tîlvăr Angel PSD DA
174. Todor Adrian PSD DA
175. Toma Ilie PSD DA
176. Trăilă Cristina PNL NU
177. Tripa Florin-Dan PSD DA
178. Tudor Beatrice PSD DA
179. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
180. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
181. Varga Vasile PNL NU
182. Vasile Daniel Minoritati DA
183. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
184. Vasilică Radu Costin PSD DA
185. Velcea Nicolae PSD DA
186. Vișan George-Gabriel PSD DA
187. Vîrză Mihăiță PSD DA
188. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
189. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
190. Weber Mihai PSD DA
191. Zainea Cornel USR NU
192. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 8:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro