Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:32

Subiect vot: PL 406/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 120 29 26 6 8 - 8 3
- voturi pentru (DA):143 120 - 1 6 8 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):57 - 29 25 - - - 2 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cosma Andreea PSD DA
43. Cosma Lavinia-Corina USR NU
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
45. Culeafă Mihai PNL NU
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Cupșa Ioan PNL NU
48. Dan Nicușor Daniel USR NU
49. Dehelean Silviu USR NU
50. Dobre Victor Paul PNL NU
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
54. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
55. Drulă Cătălin USR NU
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
59. Florea Damian PSD DA
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Tinel PNL NU
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Ghinea Cristian USR NU
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Goga Octavian PSD DA
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Hărătău Elena PSD DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Iancu Marius-Ionel PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Iftimie Neculai PSD DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR NU
86. Ioniță Antoneta PNL NU
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
90. Jivan Luminița-Maria PSD DA
91. Korodi Attila UDMR DA
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Lovin Dumitru ALDE DA
94. Lungu Tudorița PNL NU
95. Lupașcu Costel PSD DA
96. Lupescu Dumitru USR NU
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Manole Petre-Florin PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Mînzatu Roxana PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
108. Neață Eugen PSD DA
109. Nicolae Andrei PSD DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nistor Laurențiu PSD DA
112. Niță Mihai ALDE DA
113. Niță Nicu PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Olar Corneliu PNL NU
116. Olteanu Daniel ALDE DA
117. Oprea Dumitru PNL NU
118. Oteșanu Daniela PSD DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati DA
120. Pană Adriana-Doina PSD DA
121. Paraschiv Rodica PSD DA
122. Păle Dănuț PSD DA
123. Petrea Gabriel PSD DA
124. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
125. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Plumb Rovana PSD DA
128. Pop Tudor Rareș USR DA
129. Popa Florin PSD DA
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
131. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
132. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
133. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
136. Prună Cristina-Mădălina USR NU
137. Radu Anișoara PSD DA
138. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
139. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
140. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
144. Răduț Violeta PSD DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
146. Roman Florin-Claudiu PNL NU
147. Roman Ioan Sorin PSD DA
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Alexandru PSD DA
150. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
151. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
152. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
153. Sefer Cristian-George PSD DA
154. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Stan Viorel PSD DA
160. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
161. Stancu Florinel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
164. Suciu Matei PSD DA
165. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
166. Șarapatin Elvira PSD DA
167. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
168. Șotcan Theodora PSD DA
169. Șova Lucian PSD DA
170. Șovăială Constantin PNL NU
171. Ștefan Corneliu PSD DA
172. Ștefan Ion PNL NU
173. Ștefan Viorel PSD DA
174. Tabugan Ion ALDE DA
175. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
176. Teiș Alina PSD DA
177. Terea Ioan PSD DA
178. Tîlvăr Angel PSD DA
179. Todor Adrian PSD DA
180. Toma Ilie PSD DA
181. Trăilă Cristina PNL NU
182. Tripa Florin-Dan PSD DA
183. Tudor Beatrice PSD DA
184. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
185. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
186. Varga Vasile PNL NU
187. Vasile Daniel Minoritati DA
188. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
189. Vasilică Radu Costin PSD DA
190. Velcea Nicolae PSD DA
191. Vișan George-Gabriel PSD DA
192. Vîlceanu Dan PNL NU
193. Vîrză Mihăiță PSD DA
194. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
195. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zainea Cornel USR NU
199. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 19:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro