Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 483/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.192/2006 privind medierea și organizarea profesiei de mediator
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:260 137 45 27 13 17 8 8 5
- voturi pentru (DA):172 137 - - 13 17 - 3 2
- voturi împotrivă (NU):83 - 42 27 - - 7 5 2
- abțineri:4 - 2 - - - 1 - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan - NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bănicioiu Nicolae - Abținere
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP Abținere
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cristache Cătălin PMP NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Culeafă Mihai PNL NU
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
73. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
74. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
80. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati NU
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghinea Cristian USR NU
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL NU
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Hărătău Elena PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR NU
115. Ionescu George PNL NU
116. Ioniță Antoneta PNL NU
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL NU
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR NU
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL NU
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mocanu Adrian ALDE DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
140. Movilă Petru PMP NU
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL NU
153. Olteanu Daniel ALDE DA
154. Oprea Dumitru PNL NU
155. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL NU
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP NU
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
167. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
169. Plumb Rovana PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR NU
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
175. Popescu Pavel PNL NU
176. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
177. Preda Cezar-Florin PNL NU
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
182. Prună Cristina-Mădălina USR NU
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
192. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PSD DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
204. Simion Lucian-Eduard PSD DA
205. Simionca Ionuț PMP NU
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stan Viorel PSD DA
211. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
212. Stancu Florinel PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
217. Suciu Matei PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șarapatin Elvira PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șotcan Theodora PSD DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL NU
227. Ștefan Corneliu PSD DA
228. Ștefan Ion PNL NU
229. Ștefan Viorel PSD DA
230. Tabugan Ion ALDE DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Teiș Alina PSD DA
233. Terea Ioan PSD DA
234. Tîlvăr Angel PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tomac Eugen PMP NU
239. Trăilă Cristina PNL NU
240. Tripa Florin-Dan PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Turcan Raluca PNL NU
243. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
246. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
247. Varga Glad-Aurel PNL NU
248. Varga Vasile PNL NU
249. Vasile Daniel Minoritati NU
250. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
251. Vasilică Radu Costin PSD DA
252. Velcea Nicolae PSD DA
253. Vișan George-Gabriel PSD DA
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
256. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
257. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zainea Cornel USR NU
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 7:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro