Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 11:00 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 11:00

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament respins
PL 37/2017 privind statutul personalului feroviar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:167 84 44 14 10 4 4 7
- voturi pentru (DA):63 - 44 14 - - 3 2
- voturi împotrivă (NU):96 84 - - 2 4 1 5
- abțineri:8 - - - 8 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR Abținere
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bran Ioana PSD NU
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Bulai Iulian USR DA
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD NU
30. Calista Mara-Daniela PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Căciulă Aurel PSD NU
33. Călin Ion PSD NU
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Cherecheș Viorica PNL DA
36. Chiriac Viorel PSD NU
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Cristache Cătălin PMP DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
44. Culeafă Mihai PNL DA
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD NU
48. Dîrzu Ioan PSD NU
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
53. Dunava Costel Neculai PSD NU
54. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR NU
56. Farago Petru UDMR Abținere
57. Florea Oana-Consuela PSD NU
58. Floroiu Ionel PSD NU
59. Furic Iarco Minoritati NU
60. Furtună Mirela PSD NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Camelia PSD NU
63. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Gheorghe Tinel PNL DA
66. Gherman Dumitru PSD NU
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Gilia Claudia PSD NU
69. Giugea Nicolae PNL DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
71. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
72. Hărătău Elena PSD NU
73. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
74. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
75. Iancu Iulian PSD NU
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Ioniță Antoneta PNL DA
79. Iordache Florin PSD NU
80. Itu Cornel PSD NU
81. Jivan Luminița-Maria PSD NU
82. Lazăr Sorin PSD NU
83. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
84. Lovin Dumitru ALDE NU
85. Lungu Tudorița PNL DA
86. Lupașcu Costel PSD NU
87. Lupescu Dumitru USR DA
88. Macovei Silviu Nicu PSD NU
89. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
90. Mareș Mara PNL DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
92. Mînzatu Roxana PSD NU
93. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
95. Mușoiu Ștefan PSD NU
96. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
98. Neagu Nicolae PNL DA
99. Neață Eugen PSD NU
100. Nicoară Romeo Florin PNL DA
101. Nistor Laurențiu PSD NU
102. Nosa Iuliu PSD NU
103. Oprea Dumitru PNL DA
104. Oteșanu Daniela PSD NU
105. Palăr Ionel PNL DA
106. Pană Adriana-Doina PSD NU
107. Pașcan Emil-Marius PMP DA
108. Păle Dănuț PSD NU
109. Petrea Gabriel PSD NU
110. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
111. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
112. Pop Andrei PSD NU
113. Pop Tudor Rareș USR DA
114. Popa Florin PSD NU
115. Popa Mihai Valentin PSD NU
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
117. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
118. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
119. Presură Alexandra PSD NU
120. Prună Cristina-Mădălina USR DA
121. Radu Anișoara PSD NU
122. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
123. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
124. Rădulescu Alexandru PSD NU
125. Răduț Violeta PSD NU
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
127. Roman Florin-Claudiu PNL DA
128. Roman Ioan Sorin PSD NU
129. Romanescu Cristinel PNL DA
130. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
131. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
132. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
133. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
134. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
135. Simion Lucian-Eduard PSD NU
136. Simionca Ionuț PMP NU
137. Simonis Alfred - Robert PSD NU
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
140. Solomon Adrian PSD NU
141. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
142. Stancu Florinel PSD NU
143. Stativă Irinel Ioan PSD NU
144. Stănescu Alexandru PSD NU
145. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
146. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
147. Suciu Matei PSD NU
148. Șarapatin Elvira PSD NU
149. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
150. Șotcan Theodora PSD NU
151. Șovăială Constantin PNL DA
152. Ștefan Corneliu PSD NU
153. Ștefan Ion PNL DA
154. Teiș Alina PSD NU
155. Terea Ioan PSD NU
156. Toma Ilie PSD NU
157. Trăilă Cristina PNL DA
158. Tudor Beatrice PSD NU
159. Turcan Raluca PNL DA
160. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
161. Velcea Nicolae PSD NU
162. Vișan George-Gabriel PSD NU
163. Vîlceanu Dan PNL DA
164. Vîrză Mihăiță PSD NU
165. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
166. Zainea Cornel USR DA
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 19:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro