Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 12:00 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 12:00

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:229 111 52 20 12 13 4 12 5
- voturi pentru (DA):154 111 - 1 12 12 2 12 4
- voturi împotrivă (NU):75 - 52 19 - 1 2 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL NU
7. Andrei Alexandru-Ioan - DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL NU
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Damian PSD DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL NU
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George PNL NU
108. Itu Cornel PSD DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL NU
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR NU
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL NU
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL NU
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL NU
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
141. Oros Nechita-Adrian PNL NU
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP NU
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petcu Toma-Florin ALDE DA
148. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
151. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Pop Andrei PSD DA
154. Pop Georgian - NU
155. Pop Tudor Rareș USR NU
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Preda Cezar-Florin PNL NU
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
165. Prună Cristina-Mădălina USR NU
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
168. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
171. Răduț Violeta PSD DA
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Romanescu Cristinel PNL NU
175. Roșca Lucreția PSD DA
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Sefer Cristian-George PSD DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion - DA
190. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
191. Stan Viorel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL NU
201. Ștefan Ion PNL NU
202. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
203. Tabugan Ion ALDE NU
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Tîlvăr Angel PSD DA
208. Todor Adrian PSD DA
209. Toma Ilie PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Turcan Raluca PNL NU
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Varga Glad-Aurel PNL NU
217. Varga Vasile PNL NU
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vexler Silviu Minoritati DA
222. Vișan George-Gabriel PSD DA
223. Vîlceanu Dan PNL NU
224. Vîrză Mihăiță PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
226. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Zainea Cornel USR NU
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 4:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro