Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 12:29 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 12:29

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 16 /2019).
PHC 16/2019 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:279 136 51 23 14 19 7 15 14
- voturi pentru (DA):271 136 51 21 14 19 7 15 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - - 3
- abțineri:4 - - 1 - - - - 3
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan - DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - Abținere
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian - DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor PSD DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Cobuz Maricela PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Codreanu Constantin PMP DA
67. Constantin Daniel - Abținere
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristache Cătălin PMP DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Culeafă Mihai PNL DA
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dan Nicușor Daniel USR -
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
86. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Gherman Dumitru PSD DA
112. Ghilea Găvrilă PNL DA
113. Ghinea Cristian USR DA
114. Gilia Claudia PSD DA
115. Goga Octavian PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Hărătău Elena PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela - Abținere
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Iftimie Neculai PSD DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Jivan Luminița-Maria PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marica Petru-Sorin - DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocanu Adrian ALDE DA
151. Mocioalcă Ion - NU
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Movilă Petru PMP DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel ALDE DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP DA
176. Păle Dănuț PSD DA
177. Petcu Toma-Florin ALDE DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Petric Octavian - DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Plumb Rovana PSD DA
184. Podașcă Gabriela-Maria - NU
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
192. Preda Cezar-Florin PNL DA
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PSD DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion - NU
226. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
227. Stan Viorel PSD DA
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
229. Stancu Florinel PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Suciu Matei PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
238. Șarapatin Elvira PSD DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tabugan Ion ALDE DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Teiș Alina PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Trăilă Cristina PNL DA
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Tudor Beatrice PSD DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlăducă Oana-Silvia - DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR DA
278. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 7:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro