Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 12:29 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 12:29

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 160/2019 pentru abrogarea art.II din Legea nr.231/2018 pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:289 136 57 24 16 19 7 16 14
- voturi pentru (DA):186 135 - - 16 19 - 15 1
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1 -
- abțineri:101 1 56 24 - - 7 - 13
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan - Abținere
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - Abținere
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Bichineț Corneliu PMP Abținere
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
35. Bodea Marius PNL Abținere
36. Bogaciu Alexandra-Corina - Abținere
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
40. Borza Remus-Adrian - DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL Abținere
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR Abținere
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL Abținere
58. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Codreanu Constantin PMP Abținere
68. Constantin Daniel - Abținere
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
72. Cristache Cătălin PMP Abținere
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
75. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
76. Culeafă Mihai PNL Abținere
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL Abținere
79. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
80. Dehelean Silviu USR Abținere
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL Abținere
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
86. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
87. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drulă Cătălin USR Abținere
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Damian PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Furic Iarco Minoritati DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
104. Gavrilă Camelia PSD DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD Abținere
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
111. Gheorghe Tinel PNL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gherman Dumitru PSD DA
114. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
115. Ghinea Cristian USR Abținere
116. Gilia Claudia PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL Abținere
118. Goga Octavian PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
122. Hărătău Elena PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela - Abținere
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Iftimie Neculai PSD DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
133. Ionescu George PNL Abținere
134. Ioniță Antoneta PNL Abținere
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Jivan Luminița-Maria PSD DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL Abținere
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Lupescu Dumitru USR Abținere
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL Abținere
151. Marica Petru-Sorin - Abținere
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Mocanu Adrian ALDE DA
157. Mocioalcă Ion - Abținere
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
161. Movilă Petru PMP Abținere
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
165. Neagu Nicolae PNL Abținere
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolicea Eugen PSD DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Olar Corneliu PNL Abținere
175. Olteanu Daniel ALDE DA
176. Oprea Dumitru PNL Abținere
177. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL Abținere
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
184. Păle Dănuț PSD DA
185. Petcu Toma-Florin ALDE DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Petric Octavian - Abținere
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR Abținere
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Pavel PNL Abținere
200. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
201. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
206. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
207. Radu Anișoara PSD DA
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
210. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
211. Rădulescu Alexandru PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
214. Răduț Violeta PSD DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
216. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Romanescu Cristinel PNL Abținere
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Alexandru PSD DA
221. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
222. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PSD DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP Abținere
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
233. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Spânu Ion - Abținere
236. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
237. Stan Viorel PSD DA
238. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
239. Stancu Florinel PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Șarapatin Elvira PSD DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șotcan Theodora PSD DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Șovăială Constantin PNL Abținere
254. Ștefan Corneliu PSD DA
255. Ștefan Ion PNL Abținere
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
258. Tabugan Ion ALDE DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Teiș Alina PSD DA
261. Terea Ioan PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Todor Adrian PSD DA
264. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
265. Toma Ilie PSD DA
266. Trăilă Cristina PNL Abținere
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Turcan Raluca PNL Abținere
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
273. Varga Vasile PNL Abținere
274. Vasile Daniel Minoritati DA
275. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
276. Velcea Nicolae PSD DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vișan George-Gabriel PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL Abținere
280. Vîrză Mihăiță PSD DA
281. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
282. Vlăducă Oana-Silvia - Abținere
283. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
284. Vosganian Varujan ALDE DA
285. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zainea Cornel USR Abținere
288. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 7:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro