Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 12:30 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 12:30

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 316/2018 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:287 137 58 23 13 19 7 16 14
- voturi pentru (DA):184 137 - - 13 19 - 14 1
- voturi împotrivă (NU):68 - 58 3 - - 6 1 -
- abțineri:35 - - 20 - - 1 1 13
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL NU
7. Andrei Alexandru-Ioan - Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - Abținere
17. Barna Ilie Dan USR Abținere
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP NU
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL NU
35. Bodea Marius PNL NU
36. Bogaciu Alexandra-Corina - Abținere
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
40. Borza Remus-Adrian - Abținere
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR Abținere
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL NU
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL NU
58. Cherecheș Viorica PNL NU
59. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP NU
69. Constantin Daniel - Abținere
70. Cosma Andreea PSD DA
71. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
73. Cristache Cătălin PMP NU
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
76. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
77. Culeafă Mihai PNL NU
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Cupșa Ioan PNL NU
80. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
81. Dehelean Silviu USR Abținere
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL NU
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
88. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drulă Cătălin USR Abținere
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
95. Farago Petru UDMR DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
97. Florea Damian PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Furic Iarco Minoritati DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
104. Gavrilă Camelia PSD DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
111. Gheorghe Tinel PNL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gherman Dumitru PSD DA
114. Ghilea Găvrilă PNL NU
115. Ghinea Cristian USR NU
116. Gilia Claudia PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL NU
118. Goga Octavian PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
122. Hărătău Elena PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela - Abținere
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Iftimie Neculai PSD DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
133. Ionescu George PNL NU
134. Ioniță Antoneta PNL NU
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Jivan Luminița-Maria PSD DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
141. Longher Victoria Minoritati DA
142. Lovin Dumitru ALDE DA
143. Lungu Tudorița PNL NU
144. Lupașcu Costel PSD DA
145. Lupescu Dumitru USR Abținere
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL NU
150. Marica Petru-Sorin - Abținere
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mînzatu Roxana PSD DA
154. Mocanu Adrian ALDE DA
155. Mocioalcă Ion - Abținere
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
159. Movilă Petru PMP NU
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
163. Neagu Nicolae PNL NU
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL NU
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olar Corneliu PNL NU
173. Olteanu Daniel ALDE DA
174. Oprea Dumitru PNL NU
175. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL NU
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Palăr Ionel PNL NU
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pașcan Emil-Marius PMP NU
183. Păle Dănuț PSD DA
184. Petcu Toma-Florin ALDE DA
185. Petrea Gabriel PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian - Abținere
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
190. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR Abținere
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Pavel PNL NU
200. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
201. Preda Cezar-Florin PNL NU
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
213. Răduț Violeta PSD DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
215. Roman Florin-Claudiu PNL NU
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL NU
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
223. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
224. Sefer Cristian-George PSD DA
225. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP Abținere
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Spânu Ion - Abținere
235. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
236. Stan Viorel PSD DA
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
238. Stancu Florinel PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
244. Suciu Matei PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
247. Șarapatin Elvira PSD DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șotcan Theodora PSD DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL NU
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefan Ion PNL NU
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
257. Tabugan Ion ALDE DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Teiș Alina PSD DA
260. Terea Ioan PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
264. Toma Ilie PSD DA
265. Trăilă Cristina PNL NU
266. Tripa Florin-Dan PSD DA
267. Tudor Beatrice PSD DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
270. Varga Glad-Aurel PNL NU
271. Varga Vasile PNL NU
272. Vasile Daniel Minoritati DA
273. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
274. Velcea Nicolae PSD DA
275. Vexler Silviu Minoritati DA
276. Vișan George-Gabriel PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL NU
278. Vîrză Mihăiță PSD DA
279. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
280. Vlăducă Oana-Silvia - Abținere
281. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
282. Vosganian Varujan ALDE DA
283. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zainea Cornel USR Abținere
286. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 iulie 2019, 3:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro