Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 12:30 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 12:30

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 37/2017 privind statutul personalului feroviar
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:291 137 60 24 13 19 7 16 15
- voturi pentru (DA):203 137 6 - 11 19 2 15 13
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 1 - - - - -
- abțineri:86 - 53 23 2 - 5 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan - DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Bichineț Corneliu PMP Abținere
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
33. Bodea Marius PNL Abținere
34. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
38. Borza Remus-Adrian - Abținere
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL Abținere
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR Abținere
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL Abținere
56. Cherecheș Viorica PNL Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor PSD DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Cobuz Maricela PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Codreanu Constantin PMP Abținere
67. Constantin Daniel - DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
71. Cristache Cătălin PMP Abținere
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Culeafă Mihai PNL Abținere
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL Abținere
78. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
79. Dehelean Silviu USR Abținere
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL Abținere
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
86. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR Abținere
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR Abținere
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Damian PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
100. Furic Iarco Minoritati DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
110. Gheorghe Tinel PNL Abținere
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Gherman Dumitru PSD DA
113. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
114. Ghinea Cristian USR Abținere
115. Gilia Claudia PSD DA
116. Giugea Nicolae PNL Abținere
117. Goga Octavian PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Hărătău Elena PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela - DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Iftimie Neculai PSD DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
132. Ionescu George PNL Abținere
133. Ioniță Antoneta PNL Abținere
134. Iordache Florin PSD DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Jivan Luminița-Maria PSD DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL Abținere
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Lupescu Dumitru USR Abținere
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manole Petre-Florin PSD DA
148. Mareș Mara PNL DA
149. Marica Petru-Sorin - DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mînzatu Roxana PSD DA
154. Mocanu Adrian ALDE DA
155. Mocioalcă Ion - DA
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
159. Movilă Petru PMP DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
163. Neagu Nicolae PNL Abținere
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olar Corneliu PNL Abținere
173. Olteanu Daniel ALDE DA
174. Oprea Dumitru PNL Abținere
175. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Palăr Ionel PNL Abținere
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
183. Păle Dănuț PSD DA
184. Petcu Toma-Florin ALDE DA
185. Petrea Gabriel PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian - DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
190. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria - DA
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Georgian - DA
195. Pop Tudor Rareș USR Abținere
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Mihai Valentin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
200. Popescu Pavel PNL Abținere
201. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
202. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
207. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
211. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
212. Rădulescu Alexandru PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
215. Răduț Violeta PSD DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
217. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
225. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
226. Sefer Cristian-George PSD DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
230. Simion Lucian-Eduard PSD DA
231. Simionca Ionuț PMP DA
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
234. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Spânu Ion - DA
237. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
238. Stan Viorel PSD DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
246. Suciu Matei PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
249. Șarapatin Elvira PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL Abținere
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Ștefan Ion PNL Abținere
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
259. Tabugan Ion ALDE DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Teiș Alina PSD DA
262. Terea Ioan PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Todor Adrian PSD DA
265. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
266. Toma Ilie PSD DA
267. Trăilă Cristina PNL DA
268. Tripa Florin-Dan PSD DA
269. Tudor Beatrice PSD DA
270. Turcan Raluca PNL Abținere
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
273. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
274. Varga Vasile PNL Abținere
275. Vasile Daniel Minoritati DA
276. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Velcea Nicolae PSD DA
279. Vexler Silviu Minoritati DA
280. Vișan George-Gabriel PSD DA
281. Vîlceanu Dan PNL NU
282. Vîrză Mihăiță PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
284. Vlăducă Oana-Silvia - DA
285. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
286. Vosganian Varujan ALDE DA
287. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zainea Cornel USR Abținere
290. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 2:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro