Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2019 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2019, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 209/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.50 din 29 iulie 1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:207 109 31 21 10 10 5 15 6
- voturi pentru (DA):201 109 27 20 9 10 5 15 6
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:5 - 3 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Dan Nicușor Daniel USR DA
59. Dehelean Silviu USR Abținere
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Damian PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Goga Octavian PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Hărătău Elena PSD DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela - DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ionescu George PNL DA
99. Ioniță Antoneta PNL DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Longher Victoria Minoritati DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Mareș Mara PNL DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Mihalescul Dumitru PNL DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocanu Adrian ALDE DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Neagu Nicolae PNL DA
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Mihai ALDE DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Olar Corneliu PNL DA
131. Olteanu Daniel ALDE DA
132. Oprea Dumitru PNL DA
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pașcan Emil-Marius PMP DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petcu Toma-Florin ALDE DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
140. Podașcă Gabriela-Maria - DA
141. Pop Andrei PSD DA
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
143. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
144. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
145. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
146. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
147. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR DA
149. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
150. Rădulescu Alexandru PSD DA
151. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
152. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
153. Răduț Violeta PSD DA
154. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
155. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
156. Roman Ioan Sorin PSD DA
157. Roșca Lucreția PSD DA
158. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
159. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
160. Sefer Cristian-George PSD DA
161. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
162. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
163. Simion Lucian-Eduard PSD DA
164. Simionca Ionuț PMP DA
165. Simonis Alfred - Robert PSD DA
166. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
168. Solomon Adrian PSD DA
169. Stan Viorel PSD DA
170. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
171. Stancu Florinel PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
174. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
175. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
176. Suciu Matei PSD DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șarapatin Elvira PSD DA
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șotcan Theodora PSD DA
182. Șova Lucian PSD DA
183. Șovăială Constantin PNL DA
184. Ștefan Corneliu PSD DA
185. Ștefan Viorel PSD DA
186. Teiș Alina PSD DA
187. Terea Ioan PSD DA
188. Todor Adrian PSD DA
189. Toma Ilie PSD DA
190. Tudor Beatrice PSD DA
191. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
192. Tușa Adriana Diana PSD DA
193. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
194. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
195. Vasile Daniel Minoritati DA
196. Vass Levente UDMR DA
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vexler Silviu Minoritati DA
199. Vișan George-Gabriel PSD DA
200. Vîlceanu Dan PNL DA
201. Vîrză Mihăiță PSD DA
202. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
203. Vlăducă Oana-Silvia - DA
204. Vosganian Varujan ALDE DA
205. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
206. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 19:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro