Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2019 > 10:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2019, ora 10:24

Subiect vot: PL-x 103/2019 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:202 118 39 16 14 9 4 - - 2
- voturi pentru (DA):199 117 39 16 13 9 3 - - 2
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran Ioana PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Gavrilă Camelia PSD DA
72. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL DA
77. Gilia Claudia PSD DA
78. Goga Octavian PSD DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Hărătău Elena PSD DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Iftimie Neculai PSD DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Ioniță Antoneta PNL DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Itu Cornel PSD DA
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD DA
95. Korodi Attila UDMR DA
96. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lungu Tudorița PNL DA
101. Lupașcu Costel PSD DA
102. Macovei Silviu Nicu PSD DA
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
104. Manole Petre-Florin PSD DA
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Mînzatu Roxana PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
114. Neagu Nicolae PNL DA
115. Nicoară Romeo Florin PNL DA
116. Nicolae Andrei PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Mihai ALDE DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Olteanu Daniel ALDE DA
123. Oros Nechita-Adrian PNL DA
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Paraschiv Rodica PSD DA
127. Păle Dănuț PSD DA
128. Petcu Toma-Florin ALDE DA
129. Petrea Gabriel PSD DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
132. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
133. Pop Andrei PSD DA
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Mihai Valentin PSD DA
136. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
137. Popescu Pavel PNL DA
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
140. Prună Cristina-Mădălina USR DA
141. Radu Anișoara PSD DA
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
144. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
149. Roman Florin-Claudiu PNL DA
150. Roman Ioan Sorin PSD DA
151. Romanescu Cristinel PNL DA
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Alexandru PSD DA
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
155. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP -
156. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
157. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
158. Sefer Cristian-George PSD DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Simonis Alfred - Robert PSD DA
161. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
162. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
163. Solomon Adrian PSD DA
164. Stan Viorel PSD DA
165. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
166. Stancu Florinel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru PSD DA
169. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
170. Suciu Matei PSD DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șarapatin Elvira PSD DA
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
175. Șișcu George PNL DA
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șova Lucian PSD DA
178. Șovăială Constantin PNL DA
179. Ștefan Corneliu PSD DA
180. Ștefan Viorel PSD DA
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Teiș Alina PSD DA
183. Terea Ioan PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todor Adrian PSD DA
186. Toma Ilie PSD DA
187. Tripa Florin-Dan PSD DA
188. Tudor Beatrice PSD DA
189. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
190. Tușa Adriana Diana PSD DA
191. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
192. Varga Glad-Aurel PNL DA
193. Varga Vasile PNL DA
194. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
195. Vass Levente UDMR DA
196. Velcea Nicolae PSD DA
197. Vișan George-Gabriel PSD DA
198. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
199. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
200. Weber Mihai PSD DA
201. Zainea Cornel USR DA
202. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 iulie 2019, 2:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro