Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2019 > 10:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2019, ora 10:18

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind vacantarea locului de deputat al domnului Nicolae - Liviu Dragnea (PH CD 17/2019).
PHC 17/2019 privind vacantarea locului de deputat al domnului Nicolae - Liviu Dragnea
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:188 106 38 16 13 13 1 - - 1
- voturi pentru (DA):188 106 38 16 13 13 1 - - 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cherecheș Viorica PNL DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR DA
44. Csoma Botond UDMR DA
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Culeafă Mihai PNL DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dîrzu Ioan PSD DA
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Farago Petru UDMR DA
59. Fădor Angelica PNL DA
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Tinel PNL DA
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Ghilea Găvrilă PNL DA
67. Gilia Claudia PSD DA
68. Goga Octavian PSD DA
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Hărătău Elena PSD DA
72. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Iancu Marius-Ionel PSD DA
77. Iftimie Neculai PSD DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
79. Intotero Natalia-Elena PSD DA
80. Ion Stelian-Cristian USR DA
81. Ioniță Antoneta PNL DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Itu Cornel PSD DA
84. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
85. Jivan Luminița-Maria PSD DA
86. Korodi Attila UDMR DA
87. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
90. Lungu Tudorița PNL DA
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Macovei Silviu Nicu PSD DA
93. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
94. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
96. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
97. Mînzatu Roxana PSD DA
98. Mocanu Adrian ALDE DA
99. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
101. Mușoiu Ștefan PSD DA
102. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
103. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
104. Neagu Nicolae PNL DA
105. Neață Eugen PSD DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL DA
107. Nicolae Andrei PSD DA
108. Nistor Laurențiu PSD DA
109. Niță Mihai ALDE DA
110. Nosa Iuliu PSD DA
111. Olteanu Daniel ALDE DA
112. Oros Nechita-Adrian PNL DA
113. Oteșanu Daniela PSD DA
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Păle Dănuț PSD DA
117. Petcu Toma-Florin ALDE DA
118. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
119. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
120. Popa Florin PSD DA
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
122. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
123. Popescu Pavel PNL DA
124. Preda Cezar-Florin PNL DA
125. Presură Alexandra PSD DA
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
127. Prună Cristina-Mădălina USR DA
128. Radu Anișoara PSD DA
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
130. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
131. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
132. Rădulescu Alexandru PSD DA
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
134. Răduț Violeta PSD DA
135. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL DA
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Romanescu Cristinel PNL DA
139. Rotaru Alexandru PSD DA
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
141. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
142. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
143. Sefer Cristian-George PSD DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Simion Lucian-Eduard PSD DA
146. Simonis Alfred - Robert PSD DA
147. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
148. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
149. Solomon Adrian PSD DA
150. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
151. Stan Viorel PSD DA
152. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
153. Stancu Florinel PSD DA
154. Stănescu Alexandru PSD DA
155. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
156. Suciu Matei PSD DA
157. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
158. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
159. Szabó Ödön UDMR DA
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
161. Șișcu George PNL DA
162. Șotcan Theodora PSD DA
163. Șova Lucian PSD DA
164. Șovăială Constantin PNL DA
165. Ștefan Corneliu PSD DA
166. Ștefan Viorel PSD DA
167. Tabugan Ion ALDE DA
168. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
169. Teiș Alina PSD DA
170. Terea Ioan PSD DA
171. Tîlvăr Angel PSD DA
172. Todor Adrian PSD DA
173. Toma Ilie PSD DA
174. Tripa Florin-Dan PSD DA
175. Tudor Beatrice PSD DA
176. Tușa Adriana Diana PSD DA
177. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
178. Varga Glad-Aurel PNL DA
179. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
180. Vass Levente UDMR DA
181. Velcea Nicolae PSD DA
182. Vișan George-Gabriel PSD DA
183. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
184. Vosganian Varujan ALDE DA
185. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
186. Weber Mihai PSD DA
187. Zainea Cornel USR DA
188. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 iulie 2019, 5:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro