Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2019 > 10:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2019, ora 10:20

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind vacantarea functiei de presedinte al Camerei Deputatilor si membru al Biroului permanent al Camerei Deputatilor (PHCD 18/2019)
PHC 18/2019 privind vacantarea funcției de președinte al Camerei Deputaților și membru al Biroului permanent al Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:205 116 43 16 14 14 1 - - 1
- voturi pentru (DA):205 116 43 16 14 14 1 - - 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Culeafă Mihai PNL DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Floroiu Ionel PSD DA
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
72. Gheorghe Tinel PNL DA
73. Gherman Dumitru PSD DA
74. Ghilea Găvrilă PNL DA
75. Gilia Claudia PSD DA
76. Goga Octavian PSD DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Halici Nicușor PSD DA
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
80. Hărătău Elena PSD DA
81. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Iancu Marius-Ionel PSD DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ioniță Antoneta PNL DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
93. Jivan Luminița-Maria PSD DA
94. Korodi Attila UDMR DA
95. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lungu Tudorița PNL DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Mînzatu Roxana PSD DA
109. Mocanu Adrian ALDE DA
110. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
112. Mușoiu Ștefan PSD DA
113. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
114. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
115. Neagu Nicolae PNL DA
116. Neață Eugen PSD DA
117. Nicoară Romeo Florin PNL DA
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nicolicea Eugen PSD DA
120. Nistor Laurențiu PSD DA
121. Niță Mihai ALDE DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Olteanu Daniel ALDE DA
125. Oprea Dumitru PNL DA
126. Oros Nechita-Adrian PNL DA
127. Oteșanu Daniela PSD DA
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Păle Dănuț PSD DA
131. Petcu Toma-Florin ALDE DA
132. Petrea Gabriel PSD DA
133. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
134. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
135. Pop Andrei PSD DA
136. Popa Florin PSD DA
137. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
138. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
139. Popescu Pavel PNL DA
140. Preda Cezar-Florin PNL DA
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
143. Prună Cristina-Mădălina USR DA
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
146. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
147. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Răduț Violeta PSD DA
151. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
152. Roman Florin-Claudiu PNL DA
153. Roman Ioan Sorin PSD DA
154. Romanescu Cristinel PNL DA
155. Roșca Lucreția PSD DA
156. Rotaru Alexandru PSD DA
157. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
158. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
159. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
160. Sefer Cristian-George PSD DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Simion Lucian-Eduard PSD DA
163. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
167. Stan Viorel PSD DA
168. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
169. Stancu Florinel PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru PSD DA
172. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
173. Suciu Matei PSD DA
174. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
175. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șarapatin Elvira PSD DA
178. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
179. Șișcu George PNL DA
180. Șotcan Theodora PSD DA
181. Șova Lucian PSD DA
182. Șovăială Constantin PNL DA
183. Ștefan Corneliu PSD DA
184. Ștefan Viorel PSD DA
185. Tabugan Ion ALDE DA
186. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
187. Teiș Alina PSD DA
188. Terea Ioan PSD DA
189. Tîlvăr Angel PSD DA
190. Todor Adrian PSD DA
191. Toma Ilie PSD DA
192. Tripa Florin-Dan PSD DA
193. Tudor Beatrice PSD DA
194. Tușa Adriana Diana PSD DA
195. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
196. Varga Glad-Aurel PNL DA
197. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
198. Velcea Nicolae PSD DA
199. Vișan George-Gabriel PSD DA
200. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
201. Vosganian Varujan ALDE DA
202. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
203. Weber Mihai PSD DA
204. Zainea Cornel USR DA
205. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 19:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro