Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2019 > 10:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2019, ora 10:21

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Pl-x nr.213/2019 - Prelungirea termenului constitutional de dezbatere si vot final de la 45 la 60 de zile
PL 213/2019 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul serviciilor comunitare de utilități publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:205 120 41 16 15 11 1 - - 1
- voturi pentru (DA):204 120 41 15 15 11 1 - - 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Culeafă Mihai PNL DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Gavrilă Camelia PSD DA
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL DA
77. Gilia Claudia PSD DA
78. Goga Octavian PSD DA
79. Halici Nicușor PSD DA
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
81. Hărătău Elena PSD DA
82. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Iftimie Neculai PSD DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR DA
91. Ioniță Antoneta PNL DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
95. Jivan Luminița-Maria PSD DA
96. Korodi Attila UDMR DA
97. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lungu Tudorița PNL DA
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Manole Petre-Florin PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
116. Neagu Nicolae PNL DA
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL DA
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Mihai ALDE DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olteanu Daniel ALDE DA
126. Oprea Dumitru PNL DA
127. Oros Nechita-Adrian PNL DA
128. Oteșanu Daniela PSD DA
129. Pană Adriana-Doina PSD DA
130. Paraschiv Rodica PSD DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petcu Toma-Florin ALDE DA
133. Petrea Gabriel PSD DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
136. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
137. Pop Andrei PSD DA
138. Popa Florin PSD DA
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
140. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
141. Preda Cezar-Florin PNL DA
142. Presură Alexandra PSD DA
143. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
144. Prună Cristina-Mădălina USR DA
145. Radu Anișoara PSD DA
146. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
147. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Răduț Violeta PSD DA
151. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
152. Roman Florin-Claudiu PNL DA
153. Roman Ioan Sorin PSD DA
154. Romanescu Cristinel PNL DA
155. Roșca Lucreția PSD DA
156. Rotaru Alexandru PSD DA
157. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
158. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
159. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
160. Sefer Cristian-George PSD DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Simion Lucian-Eduard PSD DA
163. Simonis Alfred - Robert PSD DA
164. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
166. Solomon Adrian PSD DA
167. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
168. Stan Viorel PSD DA
169. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
170. Stancu Florinel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
174. Suciu Matei PSD DA
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șarapatin Elvira PSD DA
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
180. Șișcu George PNL DA
181. Șotcan Theodora PSD DA
182. Șova Lucian PSD DA
183. Șovăială Constantin PNL DA
184. Ștefan Corneliu PSD DA
185. Ștefan Viorel PSD DA
186. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
187. Teiș Alina PSD DA
188. Terea Ioan PSD DA
189. Tîlvăr Angel PSD DA
190. Todor Adrian PSD DA
191. Toma Ilie PSD DA
192. Tripa Florin-Dan PSD DA
193. Tudor Beatrice PSD DA
194. Tușa Adriana Diana PSD DA
195. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
196. Varga Glad-Aurel PNL DA
197. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
198. Vass Levente UDMR DA
199. Velcea Nicolae PSD DA
200. Vișan George-Gabriel PSD DA
201. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
202. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
203. Weber Mihai PSD DA
204. Zainea Cornel USR DA
205. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 noiembrie 2019, 7:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro