Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2019 > 14:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2019, ora 14:03

Subiect vot: Amânarea cu o saptamana a alegerii presedintelui Camerei Deputatilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:276 131 58 24 17 15 10 7 - 14
- voturi pentru (DA):119 1 58 24 17 - 10 4 - 5
- voturi împotrivă (NU):156 130 - - - 15 - 3 - 8
- abțineri:1 - - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan - DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Banias Mircea Marius - NU
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bălănescu Alexandru PSD NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
38. Budăi Marius-Constantin PSD NU
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE NU
46. Căciulă Aurel PSD NU
47. Călin Ion PSD NU
48. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chiriac Viorel PSD NU
53. Ciocan Dan PSD NU
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
56. Ciuhodaru Tudor PSD NU
57. Cîtea Vasile PSD NU
58. Cobuz Maricela PSD NU
59. Cocoș Vasile PSD NU
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Constantin Daniel - NU
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
70. Cupă Ion ALDE NU
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD NU
75. Dîrzu Ioan PSD NU
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
78. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
83. Dunava Costel Neculai PSD NU
84. Durbacă Eugen - NU
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Florea Damian PSD NU
90. Florea Oana-Consuela PSD NU
91. Floroiu Ionel PSD NU
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
93. Furtună Mirela PSD NU
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD NU
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
98. Găină Mihăiță PSD NU
99. Georgescu Nicolae PSD NU
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Gherman Dumitru PSD NU
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Gilia Claudia PSD NU
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Goga Octavian PSD NU
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Halici Nicușor PSD NU
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
111. Hărătău Elena PSD NU
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD NU
116. Iancu Marius-Ionel PSD NU
117. Iftimie Neculai PSD NU
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
119. Intotero Natalia-Elena PSD NU
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD NU
124. Itu Cornel PSD NU
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Jivan Luminița-Maria PSD NU
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD NU
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Victoria Minoritati NU
133. Lovin Dumitru ALDE NU
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD NU
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD NU
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD NU
140. Marica Petru-Sorin - NU
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
145. Mînzatu Roxana PSD NU
146. Mocanu Adrian ALDE NU
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Mușoiu Ștefan PSD NU
151. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD NU
155. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Andrei PSD NU
158. Nicolicea Eugen PSD NU
159. Nistor Laurențiu PSD NU
160. Niță Mihai ALDE NU
161. Niță Nicu PSD NU
162. Nosa Iuliu PSD NU
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel ALDE NU
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL DA
167. Oteșanu Daniela PSD NU
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD NU
171. Paraschiv Rodica PSD NU
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian - NU
174. Păle Dănuț PSD NU
175. Petcu Toma-Florin ALDE NU
176. Petrea Gabriel PSD NU
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
178. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
179. Plumb Rovana PSD NU
180. Podașcă Gabriela-Maria - NU
181. Pop Georgian - DA
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Florin PSD NU
184. Popa Mihai Valentin PSD NU
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
186. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
187. Popescu Pavel PNL DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD NU
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Anișoara PSD NU
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD NU
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
201. Răduț Violeta PSD NU
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Ioan Sorin PSD NU
205. Romanescu Cristinel PNL DA
206. Roșca Lucreția PSD NU
207. Rotaru Alexandru PSD NU
208. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
209. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PSD NU
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Simion Lucian-Eduard PSD NU
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD NU
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
220. Solomon Adrian PSD NU
221. Spânu Ion - DA
222. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
223. Stan Viorel PSD NU
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
225. Stancu Florinel PSD NU
226. Stativă Irinel Ioan PSD NU
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
229. Suciu Matei PSD NU
230. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD NU
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD NU
237. Șova Lucian PSD NU
238. Șovăială Constantin PNL DA
239. Ștefan Corneliu PSD NU
240. Ștefan Ion PNL DA
241. Ștefan Viorel PSD NU
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tabugan Ion ALDE NU
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
245. Teiș Alina PSD NU
246. Terea Ioan PSD NU
247. Tîlvăr Angel PSD NU
248. Todor Adrian PSD NU
249. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
250. Toma Ilie PSD NU
251. Tomac Eugen PMP DA
252. Trăilă Cristina PNL DA
253. Tripa Florin-Dan PSD NU
254. Tudor Beatrice PSD NU
255. Tudose Mihai - NU
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
257. Tușa Adriana Diana PSD NU
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
259. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
260. Varga Glad-Aurel PNL DA
261. Varga Vasile PNL DA
262. Vasile Daniel Minoritati NU
263. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
264. Vasilică Radu Costin PSD NU
265. Vass Levente UDMR DA
266. Velcea Nicolae PSD NU
267. Vișan George-Gabriel PSD NU
268. Vîlceanu Dan PNL DA
269. Vîrză Mihăiță PSD NU
270. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
271. Vosganian Varujan ALDE NU
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
273. Weber Mihai PSD NU
274. Zainea Cornel USR DA
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 iulie 2019, 17:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro