Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2019 > 14:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2019, ora 14:04

Subiect vot: Reluarea votului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:283 129 64 23 17 17 9 8 - 16
- voturi pentru (DA):121 - 64 23 17 - 9 4 - 4
- voturi împotrivă (NU):160 129 - - - 17 - 4 - 10
- abțineri:2 - - - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan - DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD NU
15. Banias Mircea Marius - NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
32. Bontea Vlad PSD NU
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
38. Budăi Marius-Constantin PSD NU
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE NU
46. Căciulă Aurel PSD NU
47. Călin Ion PSD NU
48. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chiriac Viorel PSD NU
53. Ciocan Dan PSD NU
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
56. Ciuhodaru Tudor PSD NU
57. Cîtea Vasile PSD NU
58. Cobuz Maricela PSD NU
59. Cocoș Vasile PSD NU
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Constantin Daniel - NU
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE NU
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD NU
76. Dîrzu Ioan PSD NU
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
79. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
84. Dunava Costel Neculai PSD NU
85. Durbacă Eugen - NU
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Florea Damian PSD NU
91. Florea Oana-Consuela PSD NU
92. Floroiu Ionel PSD NU
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
94. Furtună Mirela PSD NU
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD NU
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
99. Găină Mihăiță PSD NU
100. Georgescu Nicolae PSD NU
101. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
105. Gherman Dumitru PSD NU
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Gilia Claudia PSD NU
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Goga Octavian PSD NU
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD NU
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
114. Hărătău Elena PSD NU
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
117. Huncă Mihaela - Abținere
118. Iancu Iulian PSD NU
119. Iancu Marius-Ionel PSD NU
120. Iftimie Neculai PSD NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
122. Intotero Natalia-Elena PSD NU
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD NU
127. Itu Cornel PSD NU
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD NU
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD NU
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati NU
136. Lovin Dumitru ALDE NU
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD NU
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD NU
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD NU
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin - NU
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
147. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mînzatu Roxana PSD NU
150. Mocanu Adrian ALDE NU
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Movilă Petru PMP DA
154. Mușoiu Ștefan PSD NU
155. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
157. Neagu Nicolae PNL DA
158. Neață Eugen PSD NU
159. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL DA
161. Nicolae Andrei PSD NU
162. Nicolicea Eugen PSD NU
163. Nistor Laurențiu PSD NU
164. Niță Mihai ALDE NU
165. Niță Nicu PSD NU
166. Nosa Iuliu PSD NU
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel ALDE NU
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD NU
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD NU
176. Paraschiv Rodica PSD NU
177. Pașcan Emil-Marius PMP DA
178. Pau Radu - Adrian - NU
179. Păle Dănuț PSD NU
180. Petcu Toma-Florin ALDE NU
181. Petrea Gabriel PSD NU
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
183. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
184. Plumb Rovana PSD NU
185. Podașcă Gabriela-Maria - NU
186. Pop Georgian - DA
187. Pop Tudor Rareș USR DA
188. Popa Florin PSD NU
189. Popa Mihai Valentin PSD NU
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
194. Preda Cezar-Florin PNL DA
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Presură Alexandra PSD NU
197. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR DA
200. Radu Anișoara PSD NU
201. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
203. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
204. Rădulescu Alexandru PSD NU
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
206. Răduț Violeta PSD NU
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Ioan Sorin PSD NU
210. Romanescu Cristinel PNL DA
211. Roșca Lucreția PSD NU
212. Rotaru Alexandru PSD NU
213. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
214. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
215. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
217. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
218. Sefer Cristian-George PSD NU
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simion Lucian-Eduard PSD NU
223. Simionca Ionuț PMP DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD NU
225. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
226. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
227. Solomon Adrian PSD NU
228. Spânu Ion - NU
229. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
230. Stan Viorel PSD NU
231. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
232. Stancu Florinel PSD NU
233. Stativă Irinel Ioan PSD NU
234. Stănescu Alexandru PSD NU
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Matei PSD NU
237. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
238. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șarapatin Elvira PSD NU
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
242. Șișcu George PNL DA
243. Șotcan Theodora PSD NU
244. Șova Lucian PSD NU
245. Șovăială Constantin PNL DA
246. Ștefan Corneliu PSD NU
247. Ștefan Ion PNL DA
248. Ștefan Viorel PSD NU
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tabugan Ion ALDE NU
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
252. Teiș Alina PSD NU
253. Terea Ioan PSD NU
254. Tîlvăr Angel PSD NU
255. Todor Adrian PSD NU
256. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
257. Toma Ilie PSD NU
258. Tomac Eugen PMP DA
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Tripa Florin-Dan PSD NU
261. Tudor Beatrice PSD NU
262. Tudose Mihai - NU
263. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
264. Tușa Adriana Diana PSD NU
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
267. Varga Glad-Aurel PNL DA
268. Varga Vasile PNL DA
269. Vasile Daniel Minoritati NU
270. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
271. Vasilică Radu Costin PSD NU
272. Vass Levente UDMR DA
273. Velcea Nicolae PSD NU
274. Vișan George-Gabriel PSD NU
275. Vîlceanu Dan PNL DA
276. Vîrză Mihăiță PSD NU
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vosganian Varujan ALDE NU
279. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
280. Weber Mihai PSD NU
281. Zainea Cornel USR DA
282. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 19:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro