Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2019 > 16:27 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2019, ora 16:27

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:187 85 36 18 11 6 8 12 11
- voturi pentru (DA):160 84 35 1 11 6 8 11 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:26 - 1 17 - - - 1 7
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Banias Mircea Marius PRO Europa Abținere
11. Barna Ilie Dan USR Abținere
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
48. Constantin Daniel PRO Europa Abținere
49. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
50. Cristache Cătălin PMP DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Dehelean Silviu USR Abținere
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Drulă Cătălin USR Abținere
59. Durbacă Eugen PRO Europa DA
60. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Fădor Angelica PNL DA
63. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
70. Găină Mihăiță PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
73. Gheorghiu Bogdan PNL DA
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghilea Găvrilă PNL DA
76. Giugea Nicolae PNL DA
77. Goga Octavian PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Hărătău Elena PSD DA
80. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
83. Ionescu George PNL DA
84. Ioniță Antoneta PNL DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Itu Cornel PSD DA
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
88. Jivan Luminița-Maria PSD DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Longher Victoria Minoritati DA
91. Lovin Dumitru ALDE DA
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupescu Dumitru USR Abținere
94. Macovei Silviu Nicu PSD DA
95. Mareș Mara PNL DA
96. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Mihalescul Dumitru PNL DA
100. Mînzatu Roxana PSD DA
101. Mohaci Mihai PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
104. Mușoiu Ștefan PSD DA
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
106. Neagu Nicolae PNL DA
107. Neață Eugen PSD DA
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nicolae Andrei PSD DA
110. Nistor Laurențiu PSD DA
111. Niță Mihai ALDE DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oprea Dumitru PNL DA
114. Oteșanu Daniela PSD DA
115. Palăr Ionel PNL DA
116. Pambuccian Varujan Minoritati DA
117. Pană Adriana-Doina PSD DA
118. Păle Dănuț PSD DA
119. Petrea Gabriel PSD DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa Abținere
122. Ponta Victor-Viorel PRO Europa Abținere
123. Pop Andrei PSD DA
124. Pop Tudor Rareș USR DA
125. Popa Florin PSD DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
128. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
129. Popescu Pavel PNL DA
130. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
131. Presură Alexandra PSD DA
132. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
133. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
134. Radu Anișoara PSD DA
135. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
136. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
137. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
138. Rădulescu Alexandru PSD DA
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
140. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
141. Răduț Violeta PSD DA
142. Roman Florin-Claudiu PNL DA
143. Romanescu Cristinel PNL DA
144. Rotaru Alexandru PSD DA
145. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
146. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
147. Simion Lucian-Eduard PSD DA
148. Simionca Ionuț PMP DA
149. Simonis Alfred - Robert PSD DA
150. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
151. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
152. Spânu Ion PRO Europa DA
153. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
154. Stancu Florinel PSD DA
155. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
156. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
157. Suciu Matei PSD DA
158. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
159. Szabó Ödön UDMR DA
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD -
161. Șotcan Theodora PSD DA
162. Ștefan Ion PNL DA
163. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
164. Teiș Alina PSD DA
165. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
166. Toma Ilie PSD DA
167. Tudor Beatrice PSD DA
168. Tudose Mihai PRO Europa Abținere
169. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
170. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
171. Varga Vasile PNL DA
172. Vasile Daniel Minoritati DA
173. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
174. Vasilică Radu Costin PSD DA
175. Vass Levente UDMR DA
176. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
177. Velcea Nicolae PSD DA
178. Vișan George-Gabriel PSD DA
179. Vîlceanu Dan PNL DA
180. Vîrză Mihăiță PSD DA
181. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
182. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
183. Vosganian Varujan ALDE DA
184. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
185. Zainea Cornel USR Abținere
186. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
187. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 februarie 2020, 21:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro