Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2019 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2019, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 454/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.33/2018 privind modificarea Ordonanței Guvernului nr.46/1998 pentru stabilirea unor măsuri în vederea îndeplinirii obligațiilor asumate de România prin aderarea la Convenția internațională EUROCONTROL privind cooperarea pentru securitatea navigației aeriene și la Acordul multilateral privind tarifele de rută aeriană, precum și a unor obligații care rezultă pentru România din regulamentele adoptate la nivelul Uniunii Europene în domeniul serviciilor de navigație aeriană
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:262 120 57 21 15 10 8 14 16 1
- voturi pentru (DA):158 119 1 - 15 10 - 12 1 -
- voturi împotrivă (NU):75 1 55 16 - - 2 - 1 -
- abțineri:29 - 1 5 - - 6 2 14 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP Abținere
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa Abținere
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa Abținere
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
59. Constantin Daniel PRO Europa Abținere
60. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Cristache Cătălin PMP Abținere
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Culeafă Mihai PNL NU
67. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL NU
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Durbacă Eugen PRO Europa DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL NU
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Tinel PNL NU
98. Gheorghiu Bogdan PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL NU
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu George PNL NU
116. Ioniță Antoneta PNL NU
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL NU
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR Abținere
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Mareș Mara PNL NU
131. Marica Petru-Sorin PRO Europa Abținere
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa Abținere
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mocioalcă Ion PRO Europa NU
137. Mohaci Mihai PSD NU
138. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
140. Movilă Petru PMP Abținere
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Neagu Nicolae PNL NU
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olteanu Daniel ALDE DA
152. Oprea Dumitru PNL NU
153. Oros Nechita-Adrian PNL NU
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL NU
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
160. Pau Radu - Adrian PRO Europa Abținere
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin ALDE DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa Abținere
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PRO Europa Abținere
171. Pop Tudor Rareș USR NU
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
177. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
178. Preda Cezar-Florin PNL NU
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL NU
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Romanescu Cristinel PNL NU
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PSD DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
203. Simion Lucian-Eduard PSD DA
204. Simionca Ionuț PMP Abținere
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
207. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Spânu Ion PRO Europa Abținere
210. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
211. Stan Viorel PSD DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL NU
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL NU
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefan Ion PNL NU
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
229. Tabugan Ion ALDE DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
235. Toma Ilie PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL NU
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Tudose Mihai PRO Europa Abținere
240. Turcan Raluca PNL NU
241. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Vasile PNL NU
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vasilică Radu Costin PSD DA
249. Vass Levente UDMR DA
250. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL NU
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
256. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
257. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
258. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zainea Cornel USR NU
261. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 20:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro