Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2019 > 12:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2019, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 438/2018 pentru modificarea și completarea Legii petrolului nr.238/2004
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:257 118 56 22 15 10 8 14 13 1
- voturi pentru (DA):254 118 56 22 13 10 8 13 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - 2 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel PRO Europa DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Durbacă Eugen PRO Europa DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PRO Europa DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu George PNL DA
116. Ioniță Antoneta PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR Abținere
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL DA
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Mohaci Mihai PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai ALDE DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olteanu Daniel ALDE DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oros Nechita-Adrian PNL DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petcu Toma-Florin ALDE DA
161. Petrea Gabriel PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Plumb Rovana PSD DA
165. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Georgian PRO Europa DA
168. Pop Tudor Rareș USR DA
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
173. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
174. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
184. Rădulescu Alexandru PSD DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
195. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Sefer Cristian-George PSD DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simionca Ionuț PMP DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion PRO Europa DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
208. Stan Viorel PSD DA
209. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR Abținere
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șova Lucian PSD DA
222. Șovăială Constantin PNL DA
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Ion PNL DA
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
226. Tabugan Ion ALDE DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Teiș Alina PSD DA
229. Tîlvăr Angel PSD DA
230. Todor Adrian PSD DA
231. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Tripa Florin-Dan PSD DA
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Vasile PNL DA
241. Vasile Daniel Minoritati DA
242. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
243. Vasilică Radu Costin PSD DA
244. Vass Levente UDMR DA
245. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vișan George-Gabriel PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL DA
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
251. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zainea Cornel USR DA
256. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 20:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro