Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2019 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2019, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
4,2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 143/2019 privind cerințele de creștere a mobilității salariaților între statele membre prin îmbunătățirea dobândirii și păstrării drepturilor la pensie suplimentară
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:260 120 56 21 15 10 9 14 14 1
- voturi pentru (DA):258 119 55 21 15 10 9 14 14 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
54. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Durbacă Eugen PRO Europa DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Florea Damian PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela PRO Europa DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ionescu George PNL DA
115. Ioniță Antoneta PNL DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Movilă Petru PMP DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neagu Nicolae PNL DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olteanu Daniel ALDE DA
152. Oprea Dumitru PNL DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin ALDE DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PRO Europa DA
171. Pop Tudor Rareș USR DA
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Preda Cezar-Florin PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Romanescu Cristinel PNL DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PSD DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
203. Simion Lucian-Eduard PSD DA
204. Simionca Ionuț PMP DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
207. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Spânu Ion PRO Europa DA
210. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
211. Stan Viorel PSD DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL DA
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefan Ion PNL DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tabugan Ion ALDE DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Vasile PNL DA
244. Vasile Daniel Minoritati DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Vasilică Radu Costin PSD DA
247. Vass Levente UDMR DA
248. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
249. Velcea Nicolae PSD DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL DA
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
254. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
255. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
256. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Zainea Cornel USR DA
259. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 20:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro