Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2019 > 10:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 iunie 2019, ora 10:35

Subiect vot: PL-x 263/2019 - amendament respins 8
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:127 59 28 14 11 5 3 7 -
- voturi pentru (DA):61 - 28 14 11 1 3 4 -
- voturi împotrivă (NU):66 59 - - - 4 - 3 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bichineț Corneliu PMP DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bontea Vlad PSD NU
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Bulai Iulian USR DA
19. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
20. Calotă Florică Ică ALDE NU
21. Căciulă Aurel PSD NU
22. Călin Ion PSD NU
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Cherecheș Viorica PNL DA
25. Chiriac Viorel PSD NU
26. Cioabă Petre PSD NU
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Cîtea Vasile PSD NU
29. Cobuz Maricela PSD NU
30. Csoma Botond UDMR DA
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Dehelean Silviu USR DA
34. Dîrzu Ioan PSD NU
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
37. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
38. Dunava Costel Neculai PSD NU
39. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Farago Petru UDMR DA
42. Floroiu Ionel PSD NU
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Gavrilă Camelia PSD NU
45. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
48. Gherman Dumitru PSD NU
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Gilia Claudia PSD NU
51. Giugea Nicolae PNL DA
52. Goga Octavian PSD NU
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Hărătău Elena PSD NU
56. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
57. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Itu Cornel PSD NU
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
65. Korodi Attila UDMR DA
66. Lazăr Sorin PSD NU
67. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
68. Lovin Dumitru ALDE NU
69. Lungu Tudorița PNL DA
70. Lupescu Dumitru USR DA
71. Manole Petre-Florin PSD NU
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
74. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
75. Nicoară Romeo Florin PNL DA
76. Nistor Laurențiu PSD NU
77. Niță Nicu PSD NU
78. Nosa Iuliu PSD NU
79. Olar Corneliu PNL DA
80. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
81. Pană Adriana-Doina PSD NU
82. Paraschiv Rodica PSD NU
83. Pașcan Emil-Marius PMP DA
84. Păle Dănuț PSD NU
85. Petrea Gabriel PSD NU
86. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
87. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
89. Pop Andrei PSD NU
90. Popa Florin PSD NU
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
92. Prună Cristina-Mădălina USR DA
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
94. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
95. Roman Florin-Claudiu PNL DA
96. Romanescu Cristinel PNL DA
97. Roșca Lucreția PSD NU
98. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
99. Seres Dénes UDMR DA
100. Simonis Alfred - Robert PSD NU
101. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
103. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
104. Stancu Florinel PSD NU
105. Stănescu Alexandru PSD NU
106. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
107. Szabó Ödön UDMR DA
108. Șarapatin Elvira PSD NU
109. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
110. Șovăială Constantin PNL DA
111. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
112. Tabugan Ion ALDE DA
113. Teiș Alina PSD NU
114. Terea Ioan PSD NU
115. Tîlvăr Angel PSD NU
116. Toma Ilie PSD NU
117. Tudor Beatrice PSD NU
118. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
119. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
120. Varga Glad-Aurel PNL DA
121. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
122. Vass Levente UDMR DA
123. Vișan George-Gabriel PSD NU
124. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
126. Zainea Cornel USR DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 9:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro