Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2019 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 iunie 2019, ora 12:21

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 263/2019 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:247 111 54 21 12 14 6 15 14
- voturi pentru (DA):135 110 - - - 14 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):97 - 54 21 12 - 6 1 3
- abțineri:15 1 - - - - - 3 11
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius PRO Europa NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Borza Remus-Adrian PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Cherecheș Viorica PNL NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Cioabă Petre PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
53. Csoma Botond UDMR NU
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL NU
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Dan Nicușor Daniel USR NU
59. Dehelean Silviu USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PRO Europa Abținere
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Durbacă Eugen PRO Europa NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Farago Petru UDMR NU
73. Florea Damian PSD DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furic Iarco Minoritati DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Gheorghiu Bogdan PNL NU
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL NU
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL NU
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
94. Gudu Vasile PNL NU
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Iftimie Neculai PSD DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR NU
108. Ionescu George PNL NU
109. Ioniță Antoneta PNL NU
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR NU
114. Korodi Attila UDMR NU
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL NU
120. Lupescu Dumitru USR NU
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL NU
123. Marica Petru-Sorin PRO Europa Abținere
124. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa Abținere
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mocioalcă Ion PRO Europa Abținere
130. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
132. Mușoiu Ștefan PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
134. Neagu Nicolae PNL NU
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL NU
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai ALDE DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL NU
143. Oprea Dumitru PNL NU
144. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP NU
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petcu Toma-Florin ALDE DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
154. Petric Octavian PRO Europa Abținere
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
157. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
158. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
159. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa Abținere
160. Ponta Victor-Viorel PRO Europa Abținere
161. Pop Andrei PSD DA
162. Pop Tudor Rareș USR NU
163. Popa Florin PSD DA
164. Popa Mihai Valentin PSD Abținere
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
167. Popescu Pavel PNL NU
168. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
169. Preda Cezar-Florin PNL NU
170. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
171. Presură Alexandra PSD DA
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
173. Prună Cristina-Mădălina USR NU
174. Radu Anișoara PSD DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
178. Rădulescu Alexandru PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
183. Roman Florin-Claudiu PNL NU
184. Romanescu Cristinel PNL NU
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Alexandru PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
190. Sefer Cristian-George PSD DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
192. Simion Lucian-Eduard PSD DA
193. Simionca Ionuț PMP NU
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PRO Europa Abținere
199. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
207. Suciu Matei PSD DA
208. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
209. Szabó Ödön UDMR NU
210. Șarapatin Elvira PSD DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șișcu George PNL NU
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL NU
215. Ștefan Ion PNL NU
216. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
217. Tabugan Ion ALDE DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Terea Ioan PSD DA
221. Tîlvăr Angel PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
224. Toma Ilie PSD DA
225. Trăilă Cristina PNL NU
226. Tripa Florin-Dan PSD DA
227. Tudor Beatrice PSD DA
228. Tudose Mihai PRO Europa Abținere
229. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
230. Tușa Adriana Diana PSD DA
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Varga Vasile PNL NU
233. Vasile Daniel Minoritati DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vass Levente UDMR NU
236. Văcaru Alin Vasile PRO Europa NU
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
240. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
241. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
242. Vosganian Varujan ALDE DA
243. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zainea Cornel USR NU
246. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 2:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro