Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2019 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 iunie 2019, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 34/2019 pentru înființarea Agenției pentru Calitatea și Marketingul Produselor Agroalimentare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:250 111 55 21 12 14 6 16 14 1
- voturi pentru (DA):137 110 - - - 14 - 13 - -
- voturi împotrivă (NU):107 1 55 21 12 - 2 1 14 1
- abțineri:6 - - - - - 4 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan - NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR NU
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
28. Borza Remus-Adrian PSD NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
31. Bran Ioana PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR NU
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Cherecheș Viorica PNL NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Cioabă Petre PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Csoma Botond UDMR NU
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Culeafă Mihai PNL NU
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Dan Nicușor Daniel USR NU
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PRO Europa NU
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Durbacă Eugen PRO Europa NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR NU
75. Farago Petru UDMR NU
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Damian PSD DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Gheorghe Tinel PNL NU
90. Gheorghiu Bogdan PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL NU
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
98. Gudu Vasile PNL NU
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Hărătău Elena PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PRO Europa NU
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR NU
112. Ionescu George PNL NU
113. Ioniță Antoneta PNL NU
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Kelemen Hunor UDMR NU
119. Korodi Attila UDMR NU
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL NU
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Mareș Mara PNL NU
129. Marica Petru-Sorin PRO Europa NU
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa NU
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mocioalcă Ion PRO Europa NU
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
139. Neagu Nicolae PNL NU
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL NU
142. Nicolae Andrei PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai ALDE DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Olar Corneliu PNL NU
148. Oprea Dumitru PNL NU
149. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petcu Toma-Florin ALDE DA
157. Petrea Gabriel PSD DA
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
159. Petric Octavian PRO Europa NU
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
162. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
163. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
164. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa NU
165. Ponta Victor-Viorel PRO Europa NU
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR NU
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Mihai Valentin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Pavel PNL NU
173. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
174. Preda Cezar-Florin PNL NU
175. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
178. Prună Cristina-Mădălina USR NU
179. Radu Anișoara PSD DA
180. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
181. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
182. Rădulescu Alexandru PSD DA
183. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
184. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
185. Răduț Violeta PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
187. Roman Florin-Claudiu PNL NU
188. Romanescu Cristinel PNL NU
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
193. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
194. Sefer Cristian-George PSD DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simionca Ionuț PMP Abținere
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PRO Europa NU
202. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
203. Stan Viorel PSD DA
204. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
205. Stancu Florinel PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
210. Suciu Matei PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șișcu George PNL NU
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL NU
217. Ștefan Ion PNL NU
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
219. Tabugan Ion ALDE DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Teiș Alina PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
226. Toma Ilie PSD DA
227. Trăilă Cristina PNL NU
228. Tripa Florin-Dan PSD DA
229. Tudor Beatrice PSD DA
230. Tudose Mihai PRO Europa NU
231. Turcan Raluca PNL NU
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Varga Vasile PNL NU
236. Vasile Daniel Minoritati DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vass Levente UDMR NU
239. Văcaru Alin Vasile PRO Europa NU
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
243. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa NU
244. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
245. Vosganian Varujan ALDE DA
246. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zainea Cornel USR NU
249. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 9:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro