Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2019 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 iunie 2019, ora 12:35

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 98/2019 pentru modificarea art.56 alin.(1) lit.a) din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:255 115 53 20 14 14 8 15 14 2
- voturi pentru (DA):255 115 53 20 14 14 8 15 14 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan - DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius PRO România DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
28. Borza Remus-Adrian PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Cioabă Petre PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Durbacă Eugen PRO România DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Damian PSD DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Hărătău Elena PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PRO România DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Kelemen Hunor UDMR DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupescu Dumitru USR DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marica Petru-Sorin PRO România DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PRO România DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mocioalcă Ion PRO România DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai ALDE DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin ALDE DA
160. Petrea Gabriel PSD DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Petric Octavian PRO România DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
165. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
166. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
167. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
168. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Rareș Tudor USR DA
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Pavel PNL DA
176. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
177. Preda Cezar-Florin PNL DA
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Radu Anișoara PSD DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Romanescu Cristinel PNL DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Alexandru PSD DA
194. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
195. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
196. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
197. Sefer Cristian-George PSD DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simionca Ionuț PMP DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion PRO România DA
207. Stan Viorel PSD DA
208. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
214. Suciu Matei PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL DA
222. Ștefan Ion PNL DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tabugan Ion ALDE DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Teiș Alina PSD DA
227. Terea Ioan PSD DA
228. Tîlvăr Angel PSD DA
229. Todor Adrian PSD DA
230. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Tudose Mihai PRO România DA
236. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
239. Varga Vasile PNL DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vasilică Radu Costin PSD DA
243. Vass Levente UDMR DA
244. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
245. Velcea Nicolae PSD DA
246. Vexler Silviu Minoritati DA
247. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
248. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
250. Vosganian Varujan ALDE DA
251. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zainea Cornel USR DA
254. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 16:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro