Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2019 > 15:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 iunie 2019, ora 15:11

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:80 8 39 12 1 - 2 2 - 3 6 5 1 - 1
- voturi pentru (DA):76 7 39 12 1 - 2 2 - 2 6 4 - - 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - 1 - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
3. Andronache Gabriel deputat PNL DA
4. Babuș Radu deputat PSD DA
5. Balan Ioan deputat PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
7. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
8. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
9. Bica Dănuț deputat PNL DA
10. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
11. Bodea Marius deputat PNL DA
12. Bontea Vlad deputat PSD DA
13. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
14. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD NU
15. Buican Cristian deputat PNL DA
16. Bulai Iulian deputat USR DA
17. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
18. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
19. Caracota Iancu senator PNL DA
20. Cherecheș Florica deputat PNL DA
21. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
22. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
23. Cîtea Vasile deputat PSD Abținere
24. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
25. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
26. Dehelean Silviu deputat USR DA
27. Dircă George-Edward senator USR -
28. Fălcoi Nicu senator USR DA
29. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
30. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
31. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
32. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
33. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
34. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
35. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
36. Gudu Vasile deputat PNL DA
37. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
38. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
39. László Attila senator UDMR -
40. Lungu Tudorița deputat PNL DA
41. Lupescu Dumitru deputat USR DA
42. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
43. Mareș Mara deputat PNL DA
44. Marussi George-Nicolae senator USR DA
45. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
46. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
47. Neagu Nicolae deputat PNL DA
48. Neață Eugen deputat PSD DA
49. Oprea Dumitru deputat PNL DA
50. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
51. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
52. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
53. Popa Cornel senator PNL DA
54. Popescu Pavel deputat PNL DA
55. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
56. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
57. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
58. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
59. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
60. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
61. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
62. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
63. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
64. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
65. Seres Dénes deputat UDMR DA
66. Simionca Ionuț deputat PMP DA
67. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
68. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
69. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
70. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
71. Șișcu George deputat PNL DA
72. Șovăială Constantin deputat PNL DA
73. Ștefan Ion deputat PNL DA
74. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
75. Trăilă Cristina deputat PNL DA
76. Turcan Raluca deputat PNL DA
77. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
78. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
79. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
80. Zainea Cornel deputat USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 23:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro