Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2019 > 14:14 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2019, ora 14:14

Subiect vot: Aprobare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:281 74 59 21 12 14 7 6 10 42 14 10 3 7 2
- voturi pentru (DA):271 74 58 21 12 13 7 6 10 36 12 10 3 7 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:10 - 1 - - 1 - - - 6 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Arcan Emilia senator PSD DA
10. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
11. Avram Constantin deputat ALDE DA
12. Avram Nicolae senator PSD DA
13. Axinte Vasile deputat PSD DA
14. Babuș Radu deputat PSD DA
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
17. Barna Ilie Dan deputat USR DA
18. Bădălău Niculae senator PSD DA
19. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
25. Benkő Erika deputat UDMR DA
26. Bica Dănuț deputat PNL DA
27. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
28. Birchall Ana deputat PSD DA
29. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
31. Bodea Marius deputat PNL DA
32. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
33. Bontea Vlad deputat PSD DA
34. Borza Remus-Adrian deputat PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
36. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
37. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
40. Buican Cristian deputat PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulacu Romulus senator PNL DA
43. Bulai Iulian deputat USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
45. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
46. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
47. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
48. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
51. Cârciumaru Florin senator PSD DA
52. Cherecheș Florica deputat PNL DA
53. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
54. Chiriac Viorel deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD -
57. Cioabă Petre deputat PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
59. Cîtea Vasile deputat PSD DA
60. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
61. Cocoș Vasile deputat PSD DA
62. Codreanu Constantin deputat PMP DA
63. Coliban Allen senator USR DA
64. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
65. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
68. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
69. Csoma Botond deputat UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
72. Culeafă Mihai deputat PNL DA
73. Dan Carmen Daniela senator PSD -
74. Dehelean Silviu deputat USR DA
75. Deneș Ioan senator PSD DA
76. Derzsi Ákos senator UDMR DA
77. Diaconescu Renică senator PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
79. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
80. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
81. Dircă George-Edward senator USR DA
82. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa DA
84. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
85. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
88. Drulă Cătălin deputat USR DA
89. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD -
90. Durbacă Eugen deputat PRO Europa DA
91. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
92. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
93. Farago Petru deputat UDMR DA
94. Fădor Angelica deputat PNL DA
95. Fălcoi Nicu senator USR DA
96. Federovici Doina Elena senator PSD DA
97. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
98. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
99. Floroiu Ionel deputat PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
101. Ganea Ion senator PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
103. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
105. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
106. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
109. Gherman Dumitru deputat PSD DA
110. Ghica Cristian senator USR DA
111. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
112. Giugea Nicolae deputat PNL DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
114. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
115. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
116. Gudu Vasile deputat PNL DA
117. Hadârcă Ion senator ALDE DA
118. Halici Nicușor deputat PSD DA
119. Hărătău Elena deputat PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
122. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
123. Iancu Iulian deputat PSD DA
124. Ilea Vasile senator PSD DA
125. Ilie Viorel senator ALDE DA
126. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
127. Ionescu George deputat PNL DA
128. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
129. Iordache Florin deputat PSD DA
130. Iordache Virginel senator PSD DA
131. Iriza Scarlat senator PSD DA
132. Itu Cornel deputat PSD DA
133. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
134. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
135. Korodi Attila deputat UDMR DA
136. Lazăr Sorin deputat PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
138. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD -
139. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
140. Lungu Tudorița deputat PNL DA
141. Lupescu Dumitru deputat USR DA
142. Lupu Victorel senator PSD DA
143. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
144. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
145. Mareș Mara deputat PNL DA
146. Marin Gheorghe senator PSD DA
147. Marin Nicolae senator PSD DA
148. Marussi George-Nicolae senator USR DA
149. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
150. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
151. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PRO Europa DA
152. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
153. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
155. Mihu Ștefan senator PSD DA
156. Mirea Siminica senator PSD DA
157. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
158. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
159. Moga Nicolae senator PSD DA
160. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
161. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
162. Movilă Petru deputat PMP DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
164. Neagu Nicolae deputat PNL DA
165. Neață Eugen deputat PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa DA
167. Nicolae Andrei deputat PSD DA
168. Nicolae Șerban senator PSD DA
169. Niță Ilie senator ALDE DA
170. Niță Mihai deputat ALDE DA
171. Niță Nicu deputat PSD DA
172. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
173. Oprea Dumitru deputat PNL DA
174. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
175. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
176. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
177. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
178. Palăr Ionel deputat PNL DA
179. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
181. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
182. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
183. Pavel Marian senator PSD DA
184. Păle Dănuț deputat PSD DA
185. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
186. Pereș Alexandru senator PNL DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
188. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
189. Pop Andrei deputat PSD DA
190. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
191. Popa Cornel senator PNL DA
192. Popa Florin deputat PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
194. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
195. Popescu Pavel deputat PNL -
196. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
197. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
198. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
199. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
200. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
201. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
202. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
203. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
204. Radu Anișoara deputat PSD DA
205. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
207. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
211. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
212. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
213. Roșca Lucreția deputat PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
215. Ruse Mihai senator ALDE DA
216. Salan Viorel senator PSD -
217. Savin Emanoil senator PSD DA
218. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
219. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
220. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
221. Scântei Laura-Iuliana senator PNL -
222. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
223. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
224. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
226. Silistru Doina senator PSD -
227. Simionca Ioan senator ALDE DA
228. Simionca Ionuț deputat PMP DA
229. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
231. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
232. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
233. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
234. Stănescu Paul senator PSD DA
235. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
236. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
238. Suciu Matei deputat PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
241. Szabó Ödön deputat UDMR DA
242. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
243. Șișcu George deputat PNL DA
244. Șoptică Costel senator PNL DA
245. Șotcan Theodora deputat PSD DA
246. Șova Lucian deputat PSD DA
247. Șovăială Constantin deputat PNL DA
248. Ștefan Ion deputat PNL DA
249. Ștefan Viorel deputat PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
251. Tabugan Ion deputat ALDE DA
252. Teiș Alina deputat PSD DA
253. Terea Ioan deputat PSD DA
254. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
255. Todor Adrian deputat PSD DA
256. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
257. Toma Ilie deputat PSD DA
258. Trăilă Cristina deputat PNL DA
259. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
260. Trufin Lucian senator PSD DA
261. Tudor Beatrice deputat PSD DA
262. Tudose Mihai deputat PRO Europa DA
263. Turcan Raluca deputat PNL DA
264. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
265. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
266. Țuțuianu Adrian senator - DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
268. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
269. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
270. Vela Ion-Marcel senator PNL -
271. Velcea Nicolae deputat PSD DA
272. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
273. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
274. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
275. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
276. Vosganian Varujan deputat ALDE -
277. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
278. Weber Mihai deputat PSD DA
279. Wiener Adrian senator USR DA
280. Zainea Cornel deputat USR DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 13:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro