Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2019 > 14:14 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2019, ora 14:14

Subiect vot: Aprobare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:286 72 61 22 11 14 8 6 10 39 17 11 6 7 2
- voturi pentru (DA):284 72 61 22 11 14 8 6 10 39 15 11 6 7 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR DA
21. Bădălău Niculae senator PSD DA
22. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
28. Benkő Erika deputat UDMR DA
29. Bica Dănuț deputat PNL DA
30. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
31. Birchall Ana deputat PSD DA
32. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
34. Bodea Marius deputat PNL DA
35. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
36. Bontea Vlad deputat PSD DA
37. Borza Remus-Adrian deputat PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
39. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
40. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buican Cristian deputat PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
45. Bulacu Romulus senator PNL DA
46. Bulai Iulian deputat USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
48. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
52. Cazan Mircea-Vasile senator PNL -
53. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
55. Cârciumaru Florin senator PSD DA
56. Cherecheș Florica deputat PNL DA
57. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
58. Chiriac Viorel deputat PSD DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
60. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
61. Chițac Vergil senator - DA
62. Cioabă Petre deputat PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Cîtea Vasile deputat PSD DA
65. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
66. Cocoș Vasile deputat PSD DA
67. Codreanu Constantin deputat PMP DA
68. Coliban Allen senator USR DA
69. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
71. Cristina Ioan senator PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
73. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
75. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
76. Culeafă Mihai deputat PNL DA
77. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
78. Dehelean Silviu deputat USR DA
79. Deneș Ioan senator PSD DA
80. Derzsi Ákos senator UDMR DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
82. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
83. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
84. Dircă George-Edward senator USR DA
85. Dobre Mircea-Titus deputat PRO România DA
86. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
90. Drulă Cătălin deputat USR DA
91. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
92. Durbacă Eugen deputat PRO România DA
93. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
94. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Fălcoi Nicu senator USR DA
98. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
99. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
100. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
101. Floroiu Ionel deputat PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
103. Ganea Ion senator PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
105. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
107. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
108. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
111. Gherman Dumitru deputat PSD DA
112. Ghica Cristian senator USR DA
113. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
114. Giugea Nicolae deputat PNL DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
116. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
117. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
118. Gudu Vasile deputat PNL DA
119. Hadârcă Ion senator ALDE DA
120. Halici Nicușor deputat PSD DA
121. Hărătău Elena deputat PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
124. Huncă Mihaela deputat PRO România DA
125. Iancu Iulian deputat PSD DA
126. Ilea Vasile senator PSD DA
127. Ilie Viorel senator ALDE DA
128. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
129. Ionescu George deputat PNL DA
130. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
131. Iordache Florin deputat PSD DA
132. Iordache Virginel senator PSD DA
133. Iriza Scarlat senator PSD DA
134. Itu Cornel deputat PSD DA
135. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
136. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
137. Korodi Attila deputat UDMR DA
138. Lazăr Sorin deputat PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
140. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
141. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
142. Lungu Dan senator USR DA
143. Lungu Tudorița deputat PNL DA
144. Lupescu Dumitru deputat USR DA
145. Lupu Victorel senator PSD DA
146. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
147. Mareș Mara deputat PNL DA
148. Marin Gheorghe senator PSD DA
149. Marin Nicolae senator PSD DA
150. Marussi George-Nicolae senator USR DA
151. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
152. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
153. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PRO România DA
154. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
155. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
157. Mihu Ștefan senator PSD DA
158. Mirea Siminica senator PSD DA
159. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
160. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
161. Moga Nicolae senator PSD DA
162. Mohaci Mihai deputat PRO România DA
163. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
164. Movilă Petru deputat PMP DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
166. Neagu Nicolae deputat PNL DA
167. Neață Eugen deputat PSD DA
168. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO România DA
169. Nicolae Andrei deputat PSD DA
170. Nicolae Șerban senator PSD DA
171. Niță Ilie senator ALDE DA
172. Niță Mihai deputat ALDE DA
173. Niță Nicu deputat PSD DA
174. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
175. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
176. Oprea Dumitru deputat PNL DA
177. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
178. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
179. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
180. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
181. Palăr Ionel deputat PNL DA
182. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
184. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
185. Pau Radu - Adrian deputat PRO România DA
186. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
187. Pavel Marian senator PSD DA
188. Păle Dănuț deputat PSD DA
189. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
190. Pereș Alexandru senator PNL DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
192. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
193. Pop Andrei deputat PSD DA
194. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
195. Popa Florin deputat PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
197. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
198. Popescu Pavel deputat PNL DA
199. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
200. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
201. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
202. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
203. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
205. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
207. Radu Anișoara deputat PSD DA
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
210. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
214. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
215. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
216. Roșca Lucreția deputat PSD DA
217. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
218. Ruse Mihai senator ALDE DA
219. Salan Viorel senator PSD DA
220. Savin Emanoil senator PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
223. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
224. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
226. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
227. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
228. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
230. Silistru Doina senator PSD DA
231. Simionca Ioan senator ALDE DA
232. Simionca Ionuț deputat PMP DA
233. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
234. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
235. Spânu Ion deputat PRO România DA
236. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
238. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
239. Stănescu Paul senator PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
241. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
243. Suciu Matei deputat PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
245. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
246. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
247. Șișcu George deputat PNL DA
248. Șoptică Costel senator PNL -
249. Șotcan Theodora deputat PSD DA
250. Șova Lucian deputat PSD DA
251. Șovăială Constantin deputat PNL DA
252. Ștefan Ion deputat PNL DA
253. Ștefan Viorel deputat PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
255. Tabugan Ion deputat ALDE DA
256. Teiș Alina deputat PSD DA
257. Terea Ioan deputat PSD DA
258. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
259. Todor Adrian deputat PSD DA
260. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
261. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
262. Toma Ilie deputat PSD DA
263. Trăilă Cristina deputat PNL DA
264. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
265. Tudor Beatrice deputat PSD DA
266. Tudose Mihai deputat PRO România DA
267. Turcan Raluca deputat PNL DA
268. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
269. Turos Lóránd senator UDMR DA
270. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
271. Țuțuianu Adrian senator - DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
273. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
274. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
275. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
276. Velcea Nicolae deputat PSD DA
277. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
278. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
279. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO România DA
280. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
281. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
282. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
283. Weber Mihai deputat PSD DA
284. Wiener Adrian senator USR DA
285. Zainea Cornel deputat USR DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 octombrie 2020, 20:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro