Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2019 > 14:21 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2019, ora 14:21

Subiect vot: Adoptarea Proiectului de Hotărâre privind constituirea Comisiei speciale comune a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea, modificarea și completarea propunereilor legislative în materie electorală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:303 73 63 24 15 14 7 7 8 1 44 17 12 5 8 5
- voturi pentru (DA):299 73 63 24 14 14 7 7 8 1 43 16 11 5 8 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:3 - - - 1 - - - - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR DA
22. Bădălău Niculae senator PSD DA
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
29. Benkő Erika deputat UDMR DA
30. Bica Dănuț deputat PNL DA
31. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
32. Birchall Ana deputat PSD DA
33. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
36. Bodea Marius deputat PNL DA
37. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
38. Bontea Vlad deputat PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
40. Botnariu Emanuel-Gabriel senator - DA
41. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
42. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buican Cristian deputat PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Bulacu Romulus senator PNL DA
48. Bulai Iulian deputat USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
50. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
51. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
52. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
53. Caracota Iancu senator PNL DA
54. Cazan Mircea-Vasile senator PNL -
55. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
57. Cârciumaru Florin senator PSD DA
58. Cherecheș Florica deputat PNL DA
59. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
61. Chiriac Viorel deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
64. Chițac Vergil senator - DA
65. Cioabă Petre deputat PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
69. Cocoș Vasile deputat PSD DA
70. Codreanu Constantin deputat PMP DA
71. Coliban Allen senator USR DA
72. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
73. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristina Ioan senator PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
78. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
82. Culeafă Mihai deputat PNL DA
83. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
84. Dehelean Silviu deputat USR DA
85. Deneș Ioan senator PSD DA
86. Diaconescu Renică senator PSD DA
87. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dircă George-Edward senator USR DA
91. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
92. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa DA
93. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
94. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
95. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
96. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
97. Drulă Cătălin deputat USR DA
98. Durbacă Eugen deputat PRO Europa DA
99. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
100. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
101. Farago Petru deputat UDMR DA
102. Fădor Angelica deputat PNL DA
103. Fălcoi Nicu senator USR DA
104. Federovici Doina Elena senator PSD DA
105. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
106. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
107. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
108. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
109. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
110. Floroiu Ionel deputat PSD DA
111. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
112. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
113. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
115. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
116. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
117. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
118. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
120. Gherman Dumitru deputat PSD DA
121. Ghica Cristian senator USR DA
122. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
123. Giugea Nicolae deputat PNL DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
125. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
126. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
127. Gudu Vasile deputat PNL DA
128. Hadârcă Ion senator ALDE DA
129. Halici Nicușor deputat PSD DA
130. Hărătău Elena deputat PSD DA
131. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
133. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
135. Iancu Iulian deputat PSD DA
136. Ilea Vasile senator PSD DA
137. Ilie Viorel senator ALDE DA
138. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
139. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
140. Ionescu George deputat PNL DA
141. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
142. Iordache Florin deputat PSD DA
143. Iordache Virginel senator PSD DA
144. Iriza Scarlat senator PSD DA
145. Itu Cornel deputat PSD DA
146. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
147. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
148. Korodi Attila deputat UDMR -
149. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
150. Lazăr Sorin deputat PSD DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
152. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
153. Lungu Dan senator USR DA
154. Lungu Tudorița deputat PNL DA
155. Lungu Vasile-Cristian senator - DA
156. Lupescu Dumitru deputat USR DA
157. Lupu Victorel senator PSD DA
158. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
159. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
160. Mareș Mara deputat PNL DA
161. Marin Gheorghe senator PSD DA
162. Marin Nicolae senator PSD DA
163. Marussi George-Nicolae senator USR DA
164. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
165. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
166. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PRO Europa DA
167. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
168. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
170. Mihu Ștefan senator PSD DA
171. Mirea Siminica senator PSD DA
172. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
173. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
174. Moga Nicolae senator PSD DA
175. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
176. Movilă Petru deputat PMP DA
177. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
178. Neagu Nicolae deputat PNL DA
179. Neață Eugen deputat PSD DA
180. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa DA
181. Nicolae Andrei deputat PSD DA
182. Nicolae Șerban senator PSD -
183. Niță Ilie senator ALDE DA
184. Niță Mihai deputat ALDE DA
185. Niță Nicu deputat PSD DA
186. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
187. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
188. Oprea Dumitru deputat PNL DA
189. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
190. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
191. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
192. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
193. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
194. Palăr Ionel deputat PNL DA
195. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
196. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
197. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
198. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
199. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
200. Pavel Marian senator PSD DA
201. Păle Dănuț deputat PSD DA
202. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
203. Pereș Alexandru senator PNL DA
204. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
205. Pop Andrei deputat PSD DA
206. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
207. Popa Florin deputat PSD DA
208. Popa Ion senator ALDE DA
209. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
210. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
211. Popescu Pavel deputat PNL DA
212. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
213. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
214. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
215. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
216. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
217. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
218. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
220. Radu Anișoara deputat PSD DA
221. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
223. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
225. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
226. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
227. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
228. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
229. Romașcanu Lucian senator PSD DA
230. Roșca Lucreția deputat PSD DA
231. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
232. Ruse Mihai senator ALDE DA
233. Salan Viorel senator PSD DA
234. Savin Emanoil senator PSD DA
235. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
236. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
237. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
238. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
240. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
241. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
242. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
243. Silistru Doina senator PSD DA
244. Simionca Ioan senator ALDE DA
245. Simionca Ionuț deputat PMP DA
246. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
247. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
248. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
249. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
250. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
251. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
252. Stănescu Paul senator PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
254. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
255. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
256. Suciu Matei deputat PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
258. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
259. Szabó Ödön deputat UDMR DA
260. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
261. Șișcu George deputat PNL DA
262. Șoptică Costel senator PNL DA
263. Șotcan Theodora deputat PSD DA
264. Șova Lucian deputat PSD DA
265. Șovăială Constantin deputat PNL DA
266. Ștefan Ion deputat PNL DA
267. Ștefan Viorel deputat PSD DA
268. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
269. Tabugan Ion deputat ALDE DA
270. Teiș Alina deputat PSD DA
271. Terea Ioan deputat PSD DA
272. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
273. Todor Adrian deputat PSD DA
274. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
275. Trăilă Cristina deputat PNL DA
276. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
277. Trufin Lucian senator PSD DA
278. Tudor Beatrice deputat PSD DA
279. Turcan Raluca deputat PNL DA
280. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
281. Turos Lóránd senator UDMR DA
282. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
283. Țuțuianu Adrian senator - DA
284. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
285. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
286. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
287. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
288. Varga Vasile deputat PNL DA
289. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
290. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
291. Vass Levente deputat UDMR DA
292. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
293. Velcea Nicolae deputat PSD DA
294. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
295. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
296. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
297. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
298. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
299. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
300. Weber Mihai deputat PSD DA
301. Wiener Adrian senator USR NU
302. Zainea Cornel deputat USR DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 23:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro