Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2019 > 16:14 Versiunea pentru printare
Marți, 25 iunie 2019, ora 16:14

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:170 91 32 15 9 5 4 13 1
- voturi pentru (DA):146 90 32 1 1 5 4 12 1
- voturi împotrivă (NU):8 - - - 8 - - - -
- abțineri:15 - - 14 - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Apjok Norbert UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD -
8. Barna Ilie Dan USR Abținere
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
16. Bran Ioana PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Cherecheș Viorica PNL DA
26. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
27. Cioabă Petre PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR NU
35. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
36. Csoma Botond UDMR NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
38. Culeafă Mihai PNL DA
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
43. Erdei Dolóczki István UDMR NU
44. Farago Petru UDMR NU
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
47. Florea Oana-Consuela PSD DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Furtună Mirela PSD DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
53. Găină Mihăiță PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghiu Bogdan PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL DA
58. Gilia Claudia PSD DA
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Goga Octavian PSD DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
64. Hărătău Elena PSD DA
65. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
66. Huncă Mihaela PRO Europa DA
67. Iancu Iulian PSD DA
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Iftimie Neculai PSD DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Ionescu George PNL DA
72. Ioniță Antoneta PNL DA
73. Iordache Florin PSD DA
74. Itu Cornel PSD DA
75. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Longher Victoria Minoritati DA
79. Lovin Dumitru ALDE DA
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD DA
82. Lupescu Dumitru USR Abținere
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
89. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
91. Mușoiu Ștefan PSD DA
92. Neagu Nicolae PNL DA
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nicoară Romeo Florin PNL DA
95. Nicolae Andrei PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Mihai ALDE DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Olteanu Daniel ALDE DA
101. Oros Nechita-Adrian PNL DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP DA
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pop Andrei PSD DA
110. Popa Florin PSD DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
112. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
113. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
114. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
115. Presură Alexandra PSD DA
116. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
117. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
118. Rădulescu Alexandru PSD DA
119. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
120. Răduț Violeta PSD DA
121. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
122. Roman Florin-Claudiu PNL DA
123. Roman Ioan Sorin PSD DA
124. Roșca Lucreția PSD DA
125. Rotaru Alexandru PSD DA
126. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
127. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
128. Sefer Cristian-George PSD DA
129. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
130. Seres Dénes UDMR NU
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD DA
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
134. Solomon Adrian PSD DA
135. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
136. Stan Viorel PSD DA
137. Stancu Florinel PSD DA
138. Stativă Irinel Ioan PSD DA
139. Stănescu Alexandru PSD DA
140. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
141. Szabó Ödön UDMR NU
142. Șarapatin Elvira PSD DA
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Șovăială Constantin PNL DA
145. Ștefan Corneliu PSD DA
146. Ștefan Ion PNL DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
148. Tabugan Ion ALDE DA
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Teiș Alina PSD DA
151. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
152. Toma Ilie PSD DA
153. Trăilă Cristina PNL DA
154. Tripa Florin-Dan PSD DA
155. Tudor Beatrice PSD DA
156. Turcan Raluca PNL DA
157. Tușa Adriana Diana PSD DA
158. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
159. Varga Vasile PNL DA
160. Vasile Daniel Minoritati DA
161. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
162. Velcea Nicolae PSD DA
163. Vexler Silviu Minoritati DA
164. Vișan George-Gabriel PSD DA
165. Vîlceanu Dan PNL DA
166. Vîrză Mihăiță PSD DA
167. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
168. Zainea Cornel USR Abținere
169. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 6:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro