Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2019 > 16:15 Versiunea pentru printare
Marți, 25 iunie 2019, ora 16:15

Subiect vot: PL-x 151/2019 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:173 91 34 15 8 7 3 13 2
- voturi pentru (DA):149 91 11 15 8 7 2 13 2
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:23 - 22 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL Abținere
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buican Cristian PNL Abținere
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
25. Cherecheș Viorica PNL Abținere
26. Chichirău Cosette-Paula USR DA
27. Cioabă Petre PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP Abținere
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
35. Csoma Botond UDMR DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Culeafă Mihai PNL Abținere
38. Cupă Ion ALDE DA
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Farago Petru UDMR DA
45. Fădor Angelica PNL Abținere
46. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
47. Florea Oana-Consuela PSD DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Furtună Mirela PSD DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
53. Găină Mihăiță PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghiu Bogdan PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
58. Gilia Claudia PSD DA
59. Giugea Nicolae PNL Abținere
60. Goga Octavian PSD DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
64. Hărătău Elena PSD DA
65. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
66. Huncă Mihaela PRO Europa DA
67. Iancu Iulian PSD DA
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Iftimie Neculai PSD DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Ionescu George PNL Abținere
72. Ioniță Antoneta PNL DA
73. Iordache Florin PSD DA
74. Itu Cornel PSD DA
75. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
78. Longher Victoria Minoritati DA
79. Lovin Dumitru ALDE DA
80. Lungu Tudorița PNL Abținere
81. Lupașcu Costel PSD DA
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL DA
87. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
88. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
89. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
90. Mohaci Mihai PRO Europa DA
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
92. Mușoiu Ștefan PSD DA
93. Neagu Nicolae PNL DA
94. Neață Eugen PSD DA
95. Nicoară Romeo Florin PNL DA
96. Nicolae Andrei PSD DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niță Mihai ALDE DA
99. Niță Nicu PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Olar Corneliu PNL Abținere
102. Olteanu Daniel ALDE DA
103. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
104. Oteșanu Daniela PSD DA
105. Pană Adriana-Doina PSD DA
106. Paraschiv Rodica PSD DA
107. Pașcan Emil-Marius PMP DA
108. Păle Dănuț PSD DA
109. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
110. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
111. Pop Andrei PSD DA
112. Popa Florin PSD DA
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
114. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
115. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
116. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
117. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
118. Presură Alexandra PSD DA
119. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
121. Rădulescu Alexandru PSD DA
122. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
125. Roman Florin-Claudiu PNL DA
126. Roman Ioan Sorin PSD DA
127. Roșca Lucreția PSD DA
128. Rotaru Alexandru PSD DA
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
130. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
131. Sefer Cristian-George PSD DA
132. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
133. Seres Dénes UDMR DA
134. Simionca Ionuț PMP DA
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
137. Solomon Adrian PSD DA
138. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
139. Stan Viorel PSD DA
140. Stancu Florinel PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD DA
142. Stănescu Alexandru PSD DA
143. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
144. Szabó Ödön UDMR DA
145. Șarapatin Elvira PSD DA
146. Șimon Gheorghe PSD DA
147. Șotcan Theodora PSD DA
148. Șovăială Constantin PNL Abținere
149. Ștefan Corneliu PSD DA
150. Ștefan Ion PNL Abținere
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
152. Tabugan Ion ALDE DA
153. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
154. Teiș Alina PSD DA
155. Toma Ilie PSD DA
156. Trăilă Cristina PNL Abținere
157. Tripa Florin-Dan PSD DA
158. Tudor Beatrice PSD DA
159. Turcan Raluca PNL Abținere
160. Tușa Adriana Diana PSD DA
161. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
162. Varga Vasile PNL DA
163. Vasile Daniel Minoritati DA
164. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
165. Velcea Nicolae PSD DA
166. Vexler Silviu Minoritati DA
167. Vișan George-Gabriel PSD DA
168. Vîlceanu Dan PNL DA
169. Vîrză Mihăiță PSD DA
170. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
171. Zainea Cornel USR DA
172. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 7:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro