Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2019 > 16:15 Versiunea pentru printare
Marți, 25 iunie 2019, ora 16:15

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:175 92 33 16 9 7 4 13 1
- voturi pentru (DA):123 92 - - 9 7 2 13 -
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - 1 - -
- abțineri:50 - 32 16 - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL Abținere
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR Abținere
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
11. Bica Dănuț PNL Abținere
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Bodea Marius PNL Abținere
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
16. Bran Ioana PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Buican Cristian PNL Abținere
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
26. Cherecheș Florica PNL Abținere
27. Cherecheș Viorica PNL Abținere
28. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
29. Cioabă Petre PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP Abținere
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Culeafă Mihai PNL Abținere
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dinu Cristina-Elena PSD DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Drulă Cătălin USR Abținere
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Farago Petru UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL Abținere
50. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
51. Florea Oana-Consuela PSD DA
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Camelia PSD DA
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
57. Găină Mihăiță PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Giugea Nicolae PNL Abținere
63. Goga Octavian PSD DA
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
67. Hărătău Elena PSD DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Iftimie Neculai PSD DA
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
74. Ionescu George PNL Abținere
75. Ioniță Antoneta PNL Abținere
76. Iordache Florin PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
79. Korodi Attila UDMR DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL Abținere
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR Abținere
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
89. Manole Petre-Florin PSD DA
90. Mareș Mara PNL Abținere
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
93. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
95. Mușoiu Ștefan PSD DA
96. Neagu Nicolae PNL Abținere
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
99. Nicolae Andrei PSD DA
100. Nistor Laurențiu PSD DA
101. Niță Mihai ALDE DA
102. Niță Nicu PSD DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Olar Corneliu PNL Abținere
105. Olteanu Daniel ALDE DA
106. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
107. Oteșanu Daniela PSD DA
108. Pană Adriana-Doina PSD DA
109. Paraschiv Rodica PSD DA
110. Pașcan Emil-Marius PMP DA
111. Păle Dănuț PSD DA
112. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Pop Andrei PSD DA
115. Popa Florin PSD DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
118. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
119. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
120. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
123. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
124. Rădulescu Alexandru PSD DA
125. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
126. Răduț Violeta PSD DA
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
128. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Roșca Lucreția PSD DA
131. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
132. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
133. Sefer Cristian-George PSD DA
134. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Simionca Ionuț PMP DA
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
139. Solomon Adrian PSD DA
140. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
141. Stancu Florinel PSD DA
142. Stativă Irinel Ioan PSD DA
143. Stănescu Alexandru PSD DA
144. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
145. Szabó Ödön UDMR DA
146. Șarapatin Elvira PSD DA
147. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
148. Șimon Gheorghe PSD DA
149. Șotcan Theodora PSD DA
150. Șovăială Constantin PNL Abținere
151. Ștefan Corneliu PSD DA
152. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
153. Tabugan Ion ALDE DA
154. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
155. Teiș Alina PSD DA
156. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
157. Toma Ilie PSD DA
158. Trăilă Cristina PNL Abținere
159. Tripa Florin-Dan PSD DA
160. Tudor Beatrice PSD DA
161. Turcan Raluca PNL Abținere
162. Tușa Adriana Diana PSD DA
163. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
164. Varga Vasile PNL Abținere
165. Vasile Daniel Minoritati DA
166. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
167. Velcea Nicolae PSD DA
168. Vexler Silviu Minoritati DA
169. Vișan George-Gabriel PSD DA
170. Vîlceanu Dan PNL Abținere
171. Vîrză Mihăiță PSD DA
172. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
173. Zainea Cornel USR Abținere
174. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 7:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro