Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2019 > 16:17 Versiunea pentru printare
Marți, 25 iunie 2019, ora 16:17

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:186 95 35 16 11 8 5 13 3
- voturi pentru (DA):130 95 - - 11 8 - 13 3
- voturi împotrivă (NU):3 - 3 - - - - - -
- abțineri:53 - 32 16 - - 5 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL Abținere
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR Abținere
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
12. Bica Dănuț PNL Abținere
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PNL NU
15. Bodea Marius PNL Abținere
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
18. Bran Ioana PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL Abținere
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
28. Cherecheș Florica PNL Abținere
29. Cherecheș Viorica PNL Abținere
30. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
31. Cioabă Petre PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP Abținere
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Culeafă Mihai PNL Abținere
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Drulă Cătălin USR Abținere
49. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Farago Petru UDMR DA
53. Fădor Angelica PNL Abținere
54. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
55. Florea Oana-Consuela PSD DA
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Găină Mihăiță PSD DA
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Giugea Nicolae PNL Abținere
67. Goga Octavian PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Hărătău Elena PSD DA
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Huncă Mihaela PRO Europa DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Iftimie Neculai PSD DA
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
78. Ionescu George PNL Abținere
79. Ioniță Antoneta PNL Abținere
80. Iordache Florin PSD DA
81. Itu Cornel PSD DA
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
83. Korodi Attila UDMR DA
84. Lazăr Sorin PSD DA
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
86. Longher Victoria Minoritati DA
87. Lovin Dumitru ALDE DA
88. Lungu Tudorița PNL Abținere
89. Lupașcu Costel PSD DA
90. Lupescu Dumitru USR Abținere
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Manole Petre-Florin PSD DA
94. Mareș Mara PNL Abținere
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
97. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
99. Mohaci Mihai PRO Europa DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
101. Mușoiu Ștefan PSD DA
102. Neagu Nicolae PNL Abținere
103. Neață Eugen PSD DA
104. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
105. Nicolae Andrei PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Mihai ALDE DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Olar Corneliu PNL Abținere
111. Olteanu Daniel ALDE DA
112. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
113. Oteșanu Daniela PSD DA
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
117. Păle Dănuț PSD DA
118. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
119. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
120. Pop Andrei PSD DA
121. Popa Florin PSD DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
123. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
124. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
125. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
126. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
130. Rădulescu Alexandru PSD DA
131. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
132. Răduț Violeta PSD DA
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
134. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
135. Roman Ioan Sorin PSD DA
136. Roșca Lucreția PSD DA
137. Rotaru Alexandru PSD DA
138. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
139. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
140. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
141. Sefer Cristian-George PSD DA
142. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
143. Seres Dénes UDMR DA
144. Simionca Ionuț PMP Abținere
145. Simonis Alfred - Robert PSD DA
146. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
147. Solomon Adrian PSD DA
148. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
149. Stan Viorel PSD DA
150. Stancu Florinel PSD DA
151. Stativă Irinel Ioan PSD DA
152. Stănescu Alexandru PSD DA
153. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
154. Szabó Ödön UDMR DA
155. Șarapatin Elvira PSD DA
156. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
157. Șimon Gheorghe PSD DA
158. Șotcan Theodora PSD DA
159. Șovăială Constantin PNL Abținere
160. Ștefan Corneliu PSD DA
161. Ștefan Ion PNL Abținere
162. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
163. Tabugan Ion ALDE DA
164. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
165. Teiș Alina PSD DA
166. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
167. Toma Ilie PSD DA
168. Trăilă Cristina PNL Abținere
169. Tripa Florin-Dan PSD DA
170. Tudor Beatrice PSD DA
171. Turcan Raluca PNL Abținere
172. Tușa Adriana Diana PSD DA
173. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
174. Varga Vasile PNL NU
175. Vasile Daniel Minoritati DA
176. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
177. Velcea Nicolae PSD DA
178. Vexler Silviu Minoritati DA
179. Vișan George-Gabriel PSD DA
180. Vîlceanu Dan PNL Abținere
181. Vîrză Mihăiță PSD DA
182. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
183. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
184. Zainea Cornel USR Abținere
185. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 8:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro