Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2019 > 16:18 Versiunea pentru printare
Marți, 25 iunie 2019, ora 16:18

Subiect vot: Introducerea pe ordinea de zi a PL-x 125/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:183 94 36 16 10 8 4 12 3
- voturi pentru (DA):179 93 34 16 10 7 4 12 3
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 - - 1 - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PNL NU
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Bran Ioana PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cherecheș Viorica PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Cioabă Petre PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Codreanu Constantin PMP DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Culeafă Mihai PNL DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Drulă Cătălin USR DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Farago Petru UDMR DA
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
56. Florea Oana-Consuela PSD DA
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Furtună Mirela PSD DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghiu Bogdan PNL DA
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Ghilea Găvrilă PNL DA
67. Gilia Claudia PSD DA
68. Giugea Nicolae PNL DA
69. Goga Octavian PSD DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
73. Hărătău Elena PSD DA
74. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
75. Huncă Mihaela PRO Europa DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Iftimie Neculai PSD DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Ionescu George PNL DA
81. Ioniță Antoneta PNL DA
82. Itu Cornel PSD DA
83. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
84. Korodi Attila UDMR DA
85. Lazăr Sorin PSD DA
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
87. Longher Victoria Minoritati DA
88. Lovin Dumitru ALDE DA
89. Lungu Tudorița PNL DA
90. Lupescu Dumitru USR DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Manole Petre-Florin PSD DA
94. Mareș Mara PNL DA
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
96. Mihalescul Dumitru PNL DA
97. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
98. Mohaci Mihai PRO Europa DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Neagu Nicolae PNL DA
102. Neață Eugen PSD DA
103. Nicoară Romeo Florin PNL DA
104. Nicolae Andrei PSD DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Niță Mihai ALDE NU
107. Niță Nicu PSD DA
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Olar Corneliu PNL DA
110. Olteanu Daniel ALDE DA
111. Oteșanu Daniela PSD DA
112. Pană Adriana-Doina PSD DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Păle Dănuț PSD DA
115. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Pop Andrei PSD DA
118. Popa Florin PSD DA
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
121. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
122. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
123. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
124. Presură Alexandra PSD DA
125. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Rădulescu Alexandru PSD DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
130. Răduț Violeta PSD DA
131. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
132. Roman Florin-Claudiu PNL DA
133. Roman Ioan Sorin PSD DA
134. Roșca Lucreția PSD DA
135. Rotaru Alexandru PSD DA
136. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
137. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
138. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
139. Sefer Cristian-George PSD DA
140. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Simionca Ionuț PMP DA
143. Simonis Alfred - Robert PSD DA
144. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
145. Solomon Adrian PSD DA
146. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
147. Stan Viorel PSD DA
148. Stancu Florinel PSD DA
149. Stativă Irinel Ioan PSD DA
150. Stănescu Alexandru PSD DA
151. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
152. Szabó Ödön UDMR DA
153. Șarapatin Elvira PSD DA
154. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
155. Șimon Gheorghe PSD DA
156. Șotcan Theodora PSD DA
157. Șovăială Constantin PNL DA
158. Ștefan Corneliu PSD DA
159. Ștefan Ion PNL DA
160. Tabugan Ion ALDE DA
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
162. Teiș Alina PSD DA
163. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
164. Toma Ilie PSD DA
165. Trăilă Cristina PNL DA
166. Tripa Florin-Dan PSD DA
167. Tudor Beatrice PSD DA
168. Turcan Raluca PNL Abținere
169. Tușa Adriana Diana PSD DA
170. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
171. Varga Vasile PNL DA
172. Vasile Daniel Minoritati DA
173. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
174. Velcea Nicolae PSD DA
175. Vexler Silviu Minoritati DA
176. Vișan George-Gabriel PSD DA
177. Vîlceanu Dan PNL DA
178. Vîrză Mihăiță PSD DA
179. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
180. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
181. Zainea Cornel USR DA
182. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
183. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 ianuarie 2020, 18:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro