Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2019 > 16:13 Versiunea pentru printare
Marți, 25 iunie 2019, ora 16:13

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:166 89 32 14 8 5 4 13 1
- voturi pentru (DA):143 89 32 - - 5 3 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:23 - - 14 8 - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Apjok Norbert UDMR Abținere
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR Abținere
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Cherecheș Viorica PNL DA
25. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
26. Cioabă Petre PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Codreanu Constantin PMP Abținere
32. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
33. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
34. Csoma Botond UDMR Abținere
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
36. Culeafă Mihai PNL DA
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
41. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
42. Farago Petru UDMR Abținere
43. Fădor Angelica PNL DA
44. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
45. Florea Oana-Consuela PSD DA
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Furtună Mirela PSD DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gavrilă Camelia PSD DA
50. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
51. Găină Mihăiță PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghiu Bogdan PNL DA
54. Gherman Dumitru PSD DA
55. Ghilea Găvrilă PNL DA
56. Gilia Claudia PSD DA
57. Giugea Nicolae PNL DA
58. Goga Octavian PSD DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Halici Nicușor PSD DA
61. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
62. Hărătău Elena PSD DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Iftimie Neculai PSD DA
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
68. Ionescu George PNL DA
69. Ioniță Antoneta PNL DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
73. Lazăr Sorin PSD DA
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lungu Tudorița PNL DA
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Lupescu Dumitru USR Abținere
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
82. Manole Petre-Florin PSD DA
83. Mareș Mara PNL DA
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
85. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
86. Mohaci Mihai PRO Europa DA
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
88. Mușoiu Ștefan PSD DA
89. Neagu Nicolae PNL DA
90. Neață Eugen PSD DA
91. Nicoară Romeo Florin PNL DA
92. Nicolae Andrei PSD DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Mihai ALDE DA
95. Niță Nicu PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Olar Corneliu PNL DA
98. Olteanu Daniel ALDE DA
99. Oros Nechita-Adrian PNL DA
100. Oteșanu Daniela PSD DA
101. Pană Adriana-Doina PSD DA
102. Paraschiv Rodica PSD DA
103. Pașcan Emil-Marius PMP DA
104. Păle Dănuț PSD DA
105. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
107. Pop Andrei PSD DA
108. Popa Florin PSD DA
109. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
110. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
111. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
112. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
113. Presură Alexandra PSD DA
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
115. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
116. Rădulescu Alexandru PSD DA
117. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
118. Răduț Violeta PSD DA
119. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
120. Roman Florin-Claudiu PNL DA
121. Roman Ioan Sorin PSD DA
122. Roșca Lucreția PSD DA
123. Rotaru Alexandru PSD DA
124. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
125. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
126. Sefer Cristian-George PSD DA
127. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
128. Seres Dénes UDMR Abținere
129. Simionca Ionuț PMP DA
130. Simonis Alfred - Robert PSD DA
131. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
132. Solomon Adrian PSD DA
133. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
134. Stan Viorel PSD DA
135. Stancu Florinel PSD DA
136. Stănescu Alexandru PSD DA
137. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
138. Szabó Ödön UDMR Abținere
139. Șarapatin Elvira PSD DA
140. Șotcan Theodora PSD DA
141. Șovăială Constantin PNL DA
142. Ștefan Corneliu PSD DA
143. Ștefan Ion PNL DA
144. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
145. Tabugan Ion ALDE DA
146. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
147. Teiș Alina PSD DA
148. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
149. Toma Ilie PSD DA
150. Tripa Florin-Dan PSD DA
151. Tudor Beatrice PSD DA
152. Turcan Raluca PNL DA
153. Tușa Adriana Diana PSD DA
154. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
155. Varga Vasile PNL DA
156. Vasile Daniel Minoritati DA
157. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
158. Velcea Nicolae PSD DA
159. Vexler Silviu Minoritati DA
160. Vișan George-Gabriel PSD DA
161. Vîlceanu Dan PNL DA
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Zainea Cornel USR Abținere
165. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
166. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 5:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro