Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2019 > 16:58 Versiunea pentru printare
Marți, 25 iunie 2019, ora 16:58

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:148 78 29 12 9 6 6 8 -
- voturi pentru (DA):140 78 28 6 9 5 6 8 -
- voturi împotrivă (NU):8 - 1 6 - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Cherecheș Viorica PNL DA
32. Cioabă Petre PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP DA
37. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Cupă Ion ALDE DA
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
46. Drulă Cătălin USR NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Furtună Mirela PSD DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gherman Dumitru PSD DA
55. Ghilea Găvrilă PNL DA
56. Gilia Claudia PSD DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
58. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
59. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
60. Iancu Iulian PSD DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
63. Ionescu George PNL DA
64. Iordache Florin PSD DA
65. Itu Cornel PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
67. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
68. Lazăr Sorin PSD DA
69. Longher Victoria Minoritati DA
70. Lovin Dumitru ALDE DA
71. Lungu Tudorița PNL DA
72. Macovei Silviu Nicu PSD DA
73. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
74. Manole Petre-Florin PSD DA
75. Mareș Mara PNL DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
78. Mihalescul Dumitru PNL DA
79. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
80. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
81. Mușoiu Ștefan PSD DA
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
83. Neagu Nicolae PNL DA
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nicolae Andrei PSD DA
86. Nistor Laurențiu PSD DA
87. Niță Mihai ALDE NU
88. Niță Nicu PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Oteșanu Daniela PSD DA
91. Palăr Ionel PNL DA
92. Paraschiv Rodica PSD DA
93. Pașcan Emil-Marius PMP DA
94. Păle Dănuț PSD DA
95. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
96. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
97. Pop Andrei PSD DA
98. Popa Florin PSD DA
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
100. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
101. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
102. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
103. Presură Alexandra PSD DA
104. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
105. Rădulescu Alexandru PSD DA
106. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
108. Roman Ioan Sorin PSD DA
109. Roșca Lucreția PSD DA
110. Rotaru Alexandru PSD DA
111. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
112. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
113. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
114. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
115. Seres Dénes UDMR DA
116. Simionca Ionuț PMP DA
117. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
118. Solomon Adrian PSD DA
119. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
120. Stancu Florinel PSD DA
121. Suciu Matei PSD DA
122. Șarapatin Elvira PSD DA
123. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
124. Șotcan Theodora PSD DA
125. Șovăială Constantin PNL DA
126. Ștefan Corneliu PSD DA
127. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
128. Tabugan Ion ALDE DA
129. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
130. Teiș Alina PSD DA
131. Todor Adrian PSD DA
132. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
133. Toma Ilie PSD DA
134. Trăilă Cristina PNL DA
135. Tripa Florin-Dan PSD DA
136. Turcan Raluca PNL DA
137. Tușa Adriana Diana PSD DA
138. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
139. Varga Vasile PNL DA
140. Velcea Nicolae PSD DA
141. Vișan George-Gabriel PSD DA
142. Vîlceanu Dan PNL DA
143. Vîrză Mihăiță PSD DA
144. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
146. Zainea Cornel USR NU
147. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 6:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro