Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 12:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 12:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 164/2019 pentru modificarea și completarea art.1 din Legea nr.46/2003 privind drepturile pacientului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:271 122 51 20 17 17 9 15 19 1
- voturi pentru (DA):269 122 50 20 17 17 8 15 19 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Cioabă Petre PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Constantin Daniel PRO Europa DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Durbacă Eugen PRO Europa DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PRO Europa DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Laura PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Goga Octavian PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PRO Europa DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Ioniță Antoneta PNL Abținere
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Mocanu Adrian ALDE DA
148. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
149. Mohaci Mihai PRO Europa DA
150. Moise Costin-Sebastian PMP DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neagu Nicolae PNL DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olteanu Daniel ALDE DA
167. Oprea Dumitru PNL DA
168. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius PMP DA
175. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
176. Păle Dănuț PSD DA
177. Petcu Toma-Florin ALDE DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
184. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
197. Radu Anișoara PSD DA
198. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Simionca Ionuț PMP Abținere
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
219. Stan Viorel PSD DA
220. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Suciu Matei PSD DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șarapatin Elvira PSD DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șotcan Theodora PSD DA
233. Șova Lucian PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL DA
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Ion PNL DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tabugan Ion ALDE DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Teiș Alina PSD DA
241. Terea Ioan PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Todor Adrian PSD DA
244. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Trăilă Cristina PNL DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Varga Vasile PNL DA
254. Vasile Daniel Minoritati DA
255. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
256. Vasilică Radu Costin PSD DA
257. Vass Levente UDMR DA
258. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
259. Velcea Nicolae PSD DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL DA
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
265. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
266. Vosganian Varujan ALDE DA
267. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zainea Cornel USR DA
270. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 3:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro