Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 12:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 84/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:278 124 54 23 17 17 8 15 19 1
- voturi pentru (DA):260 124 52 23 1 17 8 15 19 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:18 - 2 - 16 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR Abținere
9. Apjok Norbert UDMR Abținere
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR Abținere
24. Benedek Zacharie UDMR Abținere
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel PRO Europa DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR Abținere
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Durbacă Eugen PRO Europa DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR Abținere
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PRO Europa DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Laura PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Goga Octavian PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PRO Europa DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Kelemen Hunor UDMR Abținere
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Mocanu Adrian ALDE DA
152. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
153. Mohaci Mihai PRO Europa DA
154. Moise Costin-Sebastian PMP DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Olteanu Daniel ALDE DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP DA
180. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin ALDE DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
187. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
188. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
189. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Tudor Rareș USR DA
192. Popa Florin PSD DA
193. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
196. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
197. Popescu Pavel PNL DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
206. Rădulescu Alexandru PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
209. Răduț Violeta PSD DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Alexandru PSD DA
216. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
218. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
219. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
220. Sefer Cristian-George PSD DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
222. Seres Dénes UDMR Abținere
223. Simionca Ionuț PMP DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
228. Stan Viorel PSD DA
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Suciu Matei PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
236. Szabó Ödön UDMR Abținere
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tabugan Ion ALDE DA
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Teiș Alina PSD DA
249. Terea Ioan PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Țachianu Marian PSD DA
259. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vass Levente UDMR Abținere
265. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
273. Vosganian Varujan ALDE DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 ianuarie 2020, 19:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro