Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 290/2019 privind modificarea și completarea Legii nr.51/1995 pentru organizarea și exercitarea profesiei de avocat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:279 126 56 23 16 17 8 14 18 1
- voturi pentru (DA):277 124 56 23 16 17 8 14 18 1
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Cioabă Petre PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
64. Constantin Daniel PRO Europa DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Durbacă Eugen PRO Europa DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PRO Europa DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Hărătău Elena PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PRO Europa DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Mocanu Adrian ALDE DA
152. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
153. Mohaci Mihai PRO Europa DA
154. Moise Costin-Sebastian PMP DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Olteanu Daniel ALDE DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP DA
180. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin ALDE DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
187. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
188. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
189. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Tudor Rareș USR DA
192. Popa Florin PSD DA
193. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
196. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
197. Popescu Pavel PNL DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
204. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
205. Rădulescu Alexandru PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
208. Răduț Violeta PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Alexandru PSD DA
215. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
216. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
218. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simionca Ionuț PMP DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
227. Stan Viorel PSD DA
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
229. Stancu Florinel PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Suciu Matei PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion ALDE DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Teiș Alina PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Țachianu Marian PSD DA
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Varga Vasile PNL DA
262. Vasile Daniel Minoritati DA
263. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
264. Vasilică Radu Costin PSD NU
265. Vass Levente UDMR DA
266. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR DA
278. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 4:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro