Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 274/2019 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.26/2000 cu privire la asociații și fundații
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:274 127 51 22 16 16 9 13 19 1
- voturi pentru (DA):272 125 51 22 16 16 9 13 19 1
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian PSD DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel PRO Europa DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Durbacă Eugen PRO Europa DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PRO Europa DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Laura PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Hărătău Elena PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PRO Europa DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Mocanu Adrian ALDE DA
151. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
152. Mohaci Mihai PRO Europa DA
153. Moise Costin-Sebastian PMP DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Andrei PSD NU
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Mihai ALDE DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Olar Corneliu PNL DA
170. Olteanu Daniel ALDE DA
171. Oprea Dumitru PNL DA
172. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pașcan Emil-Marius PMP DA
178. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
184. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
185. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
186. Pop Andrei PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR DA
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Rădulescu Alexandru PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
204. Răduț Violeta PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
213. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PSD DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simionca Ionuț PMP DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
223. Stan Viorel PSD DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Suciu Matei PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL DA
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion ALDE DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Teiș Alina PSD DA
244. Terea Ioan PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Țachianu Marian PSD DA
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Varga Vasile PNL DA
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
269. Vosganian Varujan ALDE DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 20:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro